1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۳۰ ۰۶:۲۳:۳۱
کد مطلب:  683047
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در اختتامیه سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان دختر برگزیده سراسر کشور؛
دانش آموزان باید چگونه زندگی کردن و مهارت مقابله با خشونت را یاد بگیرند

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در اختتامیه سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان دختر برگزیده سراسر کشور مطرح کرد: دانش آموزان باید چگونه زندگی کردن و مهارت مقابله با خشونت را یاد بگیرند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، معصومه ابتکار در اختتامیه سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان دختر برگزیده سراسر کشور اظهار داشت: از نگاه خوب وزیر آموزش و پرورش و معاون پرورشی وزارتخانه نسبت به حوزه فرهنگی و هنری و تلاش این مجموعه برای ایجاد نشاط و فضای امید در میان دانش آموزان  تشکر و قدردانی می کنم.

 

ابتکار با اشاره به اینکه امیدوارم این جشنواره ها ادامه دار باشد، افزود: امید است که این جشنواره در سال چندین بار برگزار شود تا دانش آموزان بیشتری امکان حضور داشته باشند.

 

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خطاب به برگزیدگان این جشنواره گفت:  شما نماینده ۶ میلیون دانش آموز در سراسر کشور هستید و اندوخته هایتان نه تنها برای شخص شما سرمایه است، بلکه برای جامعه مفید خواهد بود.

 

ابتکار با بیان اینکه فرصت های خودشکوفایی، فرصت های کم نظیری  هستند، اظهار داشت: دنیا آمدن و از دنیا رفتن، دست ما نیست ولی چگونه زندگی کردن مهم است و در اختیار خود ما است. سنین نوجوانی بهترین دوران، برای خودشکوفایی است تا استعداد ها و شگفتی ها شناسایی و پرورش یابند.

 

وی با با بیان اینکه هنر دریچه ای است برای ورود به تمام ابعادی است که به  پرواز روح شما کمک می کند، خاطرنشان کرد: شما در فعالیت های هنری، خوب پرواز کردن را بلد هستید و این پرواز قطعا سبب رشد و پیشرفت و حرکتی به سوی آینده خواهد بود؛ فعالیت های بسیار زیبایتان نمایی از استعدادهایی هایی ست که خداوند در درون شما قرار داده است.

 

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: بسیار مهم است که این جریان سازی در تک تک مدارس ادامه یابد و شما سفیران این جشنواره برای مدارس خودتان هستید که باید پیام خودشکوفایی و نشاط و امید را با خود ببرید؛ چرا که این پیام در سطح جامعه دانش آموزی بسیار موثر است.

 

وی اضافه کرد: هنر و فرهنگ، بنایی است که برای هویت فردی اهمیت دارد و امیدواریم ما در معاونت زنان در زمینه مهارت های زندگی دانش آموزان، کارهای خوبی را با وزارت آموزش و پرورش و دستگاه های دیگر انجام دهیم‌. در کنار آموزش های علمی و فرهنگی و هنری موضوع مهارت های زندگی و اینکه چگونه باید خوب زندگی کنید، انسان های خوبی باشید و برای جامعه و خانواده مفید و اثرگذار باشید  بسیار حایز اهمیت است و شما باید مهارت مقابله با خشونت را یاد بگیرید و بدانید که حقوق  شما به عنوان یک زن و دانش آموز چیست.

وی با اشاره به ابعاد حقوقی مختلف در منشور حقوق شهروندی، گفت:  منشور حقوق شهروندی بسیار دقیق به ابعاد مختلف انسان ها پرداخته است و شما باید یاد بگیرید که چگونه از حقوق خودتان دفاع کنید و در مقابل چه مسولیت هایی در جامعه به عنوان یک شهروند و دانش اموز بر عهده دارید.

به اشتراک بگذارید :