24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۳۰ ۰۶:۲۱:۵۳
کد مطلب:  683046
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی در سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان دختر برگزیده سراسر کشور ؛
هنر و فرهنگ منجر به انسجام ملی و اجتماعی می شود

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی در سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان دختر برگزیده سراسر کشور عنوان کرد: هنر و فرهنگ منجر به انسجام ملی و اجتماعی می شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش، علی الهیارترکمن با اشاره به ضرورت افزایش کیفیت هرساله جشنواره های فرهنگی و هنری اظهار کرد: از تلاش  تمامی همکاران و‌مجریان برگزاری جشنواره  که با  همیت مثال زدنی این رویداد فرهنگی و هنری را به خوبی برگزار کردند قدردانی می کنم و امیدوارم در سال های بعدی بر کیفیت برنامه ها افزوده شود هرچند که تا کنون هم تلاش مسئولین بر همین هدف بوده است.

وی افزود: کارگاه های آموزشی خوبی در کنار رقابت ها برگزارشد که بدون شک شما  دانش آموزان توانسته اید  استفاده لازم را برده و از تجارب این جشنواره برای مراحل بعدی زندگی تان استفاده کنید.

 معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی با بیان نقش هنر و فرهنگ در انسجام ملی و اجتماعی خاطر نشان کرد: روانشناسان هدف خیلی از فعالیت های انسان را خود شکوفایی می دانند و معتقدند با شکوفایی استعدادها ، افراد می توانند  از ظرفیت های خود در زندگی فردی،اجتماعی  و شغلی استفاده کنند و موفقیت بیشتری کسب کنند و البته خودشکوفایی  محدود نیست و هرچه جلوتر بروید با استعدادها و توانایی های بیشتری از خودتان آ شنا می شوید.

وی در ادامه گفت: حوزه فرهنگ و هنر بسیار گسترده  است

و آنچه امروز شما در یک رقابت سازنده بدست آورده اید همان خودشکوفایی برای انسجام اجتماعی است و هنری که در شما متبلور شده در نظر اول شایدفردی است اما برآیند همه ی آنها ماهیت اجتماعی خواهد داشت.

الهیار تصریح کرد: شکوفایی استعدادهای هنری دانش آموزان باعث تشکیل سرمایه های اجتماعی فاخری می شود و امروزخلق ثروت ملی  و توسعه پایدار با  سرمایه های انسانی امکان پذیر است.

وی گفت: امروز هنر موضوعی کاملا آشنایی است و همواره تغییرات و تحولات در ایران با چاشنی فرهنگ‌و هنر ایرانی با موفقیت گذرانده شده است ودر حال حاضر فرهنگ و هنر و علم ایرانی توانسته جامعه اسلامی را در بگیرد.

 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی برنامه‌ریزی برای فعالیت هنری و فرهنگی دانش آموزان را مهم دانست و افزود:امروز وزارت آموزش و پرورش تلاش می کند با برنامه های منسجم  باعث شکوفایی استعدادهای فرهنگی‌وهنری دانش آموزان  شود و امیدوارم شما دانش آموزان هم از این فرصت ها استفاده کنید   و توانایی ها و استعدادهای تان را  توسعه دهید.

 الهیار در پایان گفت: کشور ما مهندس، پزشک، کارمند، مدیر و... دارد و در کنار مشاغل دیگر به هنر ،موسیقیدان، شاعر و  بازیگر نیاز دارد تا پیشرفت اجتماعی همه جانبه ای  داشته باشیم و وظیفه شما دختران هنرمند و فرهیخته است که با ورودتان به نقش های اجتماعی از استعدادهنری تان  در کنار دیگر مهارت ها استفاده کنید و ما در وزارت  آموزش و پرورش تسهیل  مسیر تحصیل شما در رشته های هنری در آموزش عالی را پیگیری خواهیم کرد.

به اشتراک بگذارید :