24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۳۰ ۰۶:۱۴:۴۱
کد مطلب:  683043
بازدید مدیرکل امور زنان و پنج رئیس زن مناطق شهر تهران از سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دختران سراسر کشور

مدیرکل امور زنان به همراه مشاور مدیرکل امور زنان شهر تهران و روسای مناطق ۳، ۸، ۱۰، ۱۳ و ۱۴ تهران از محل برگزاری سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان برگزیده دختر سراسر کشور در اردوگاه شهید باهنر بازدید کردند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، فرحناز مینایی پور به همراه مشاور مدیرکل امور زنان شهر تهران و روسای مناطق ۳، ۸، ۱۰، ۱۳و ۱۴تهران از محل برگزاری سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان برگزیده دختر سراسر کشور واقع در اردوگاه شهید باهنر بازدید کردند.

 

در این بازدید، مسؤولین ابتدا از کارگاه آموزشی هنرهای دستی و تجسمی دانش آموزان دیدن و سپس با حضور در محل برگزاری نمایشنامه خوانی و نقالی دانش آموزان با برخی از مربیان، دانش آموزان و داوران در مورد جشنواره گفت‌وگو کردند.

 

مدیرکل امور زنان وزارت آموزش‌وپرورش در حاشیه این بازدید پیشنهاد داد که در یک قاب ۲در ۳آثار کاشی‌کاری دانش آموزان دختر تهیه و در ورودی ساختمان وزارتخانه نصب شود.

 

برخی آثار منبت‌کاری دانش آموزان در ورودی ساختمان وزارت آموزش‌وپرورش نصب شود

 

مدیرکل امور زنان وزارت آموزش‌وپرورش بابیان اینکه باید در برنامه‌های مختلفی که در مناطق و سازمان‌ها برگزار می‌شود، از وجود این دختران و هنرشان بهره بجوییم، گفت: اگر دختران تلاش کنند و بتوانند در عرصه‌های اقتصادی و کارآفرینی حضور یابند، قطعاً امیدواری‌ها در مسیر رشد و توسعه زمینه‌های حضور زنان و دختران در جامعه بیش‌ازپیش فراهم خواهد شد.

 

وی افزود: امیدوارم پیام خوبی از این اردو به استان‌های خود ببرید و باعث ایجاد موجی از علاقه توجه و علاقه‌مندی سایر دانش آموزان و همشهریان خود به حوزه فرهنگ و هنر شوید.

 

مینایی پور افزود: آموزش‌وپرورش سعی دارد تا به دانش‌آموزانی که در رشته‌های کاردانش و فنی و حرفه‌ای درس می‌خوانند، کارآفرینی آموزش دهد. این دانش آموزان کتاب کارآفرینی دارند و تقریباً آموخته‌اند که باید با ایجاد کسب‌وکاری هرچند کوچک، درآمدزایی کنند.

 

مینائی پور اظهار داشت: همچنین به مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌ها توصیه خواهیم کرد که زمینه معرفی این دانش آموزان را به جامعه، سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مختلف فراهم سازند تا دانش آموزان به مرحله اشتغال‌زایی برسند.

 

مدیرکل فرهنگی و هنری اردوها و فضاهای پرورشی گفت: این جشنواره نشان می‌دهد که فرصت خوبی در حوزه فرهنگی و هنری برای دانش آموزان و بروز استعدادها، ظرفیت و خلاقیت آن‌ها در این عرصه فراهم‌شده است.

 

وی پس از دیدن نقالی خوانی یکی از دانش آموزان، اجرای او را بسیار زیبا و هنرمندانه توصیف کرد و خطاب به دانش آموزان افزود: وزیر آموزش‌وپرورش و معاون پرورشی وزارتخانه نگاه ویژه‌ای به برنامه فرهنگی و هنری دارند. اگر می‌خواهید در جامعه، کارآفرین باشید و به جایگاه والا برسید، این حوزه بسیار نقش‌آفرین و مؤثر است

به اشتراک بگذارید :