1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۷ ۱۷:۰۲:۵۲
کد مطلب:  681703
معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
اجرای مرحله دوم طرح آموزش عملی نماز "کلید بهشت" با پوشش 50 درصدی

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از تشکیل کمیته اجرایی طرح آموزش عملی نماز کلید بهشت شهرستانهای استان تهران در سال 97 خبر داد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران شهریاری معاونت سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به  بخشی از پیام مقام معظم رهبری در مورد اهمیت و ارزش نماز گفت: که التزام به نمازهای پنجگانه، سبب فضیلت روان و قدرت روحی می گردد و انسان را از ارتکاب گناه و رفتار ناشایسته باز می‌دارد و نیروی تقوا را در روان انسانی قوی‌تر می‌کند.

وی با تاکید بر این که نماز، کلید دروازه بهشت است،اظهار داشت: هدف آفرینش انسان برای بندگی و معرفت خدای متعال است و در سایه پرستش خداوند است که انسان به کمال و مقام قرب الهی می‌رسد.

شهریاری نماز را بهترین صورت اظهار عبودیت و بندگی خالق متعال دانست و افزود: آیات و روایات متعددى دلالت بر نقش کلیدى نماز وجود دارد که از جمله آنها ،این که پیامبر اکرم (ص)  فرمودند: در قیامت اول چیزى که مورد پرسش قرار مى‌گیرد نماز است.

 

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در ادامه افزود: مرحله نخست طرح آموزش عملی " نماز کلید بهشت" با هدف تقویت و تعمیق فرهنگ صحیح خوانی نماز در سال 1396 با مشارکت ستاد اقامه نماز استان بصورت آزمایشی در شهرستان بهارستان 1 برای 106 آموزش دهنده و 2 هزار و 240 سوادآموز اجرا گردید که نتایج موفقیت آمیزی هم در بر داشت.

شهریاری با تاکید بر اینکه این طرح امسال یکی از برنامه های اصلی سازمان نهضت سوادآموزی می‌باشد، تصریح کرد: ترتیبی اتخاذ گردیده تا در سال 97 نیز 50 درصد از سوادآموزان و آموزش دهنده‌ها در این طرح شرکت نمایندو اهداف پیش بینی شده محقق و فرهنگ درست خوانی نماز در جامعه گسترش یابد.

 

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: دوره آموزشی طرح با مشارکت آموزش و پرورش و ستاد اقامه نماز بصورت همزمان در روزهای 17 و 18 شهریور ماه برای 400 نفر آموزش دهنده با استفاده از اساتید متخصص بومی در 7 منطقه به مدت 16 ساعت برگزار می شود.

 

 

به اشتراک بگذارید :