23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۷ ۱۲:۲۴:۳۸
کد مطلب:  681515
معاون وزیر آموزش و پرورش در آیین اختتامیه جشنواره نوجوان خوارزمی در مشهد :
رویکرد جشنواره نوجوان خوارزمی کارآفرینی است

آیین اختتامیه چهارمین دوره مرحله کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی باحضور معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، علی زرافشان در این برنامه بااشاره به این که جشنواره نوجوان خوارزمی فرصت بسیارمناسبی برای شناسایی استعدادهای دانش آموزان متوسطه اول در تولید آثار علمی و پژوهشی است اظهار داشت: در واقع این جشنواره با ایده هدف و شعار کارآفرینی تشکیل شده و امیدواریم بتوانیم در راستای رسیدن به این هدف گام های موثری برداریم.

زرافشان بااشاره به این که دولت اهتمام ویژه ای برای حمایت از طرح ها و ایده های دانش آموزان در راستای توسعه کارآفرینی دارد در همین رابطه گفت: در همین بخش با راه اندازی صندوق حمایت از نوآوری های دانش آموزی در کشور با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امید داریم بتوانیم از عملیاتی کردن پژوهش ها و دستاوردهای دانش آموزان حمایت های خوبی داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت:  آموزش مهارت به دانش آموزان دوره اول متوسطه با عنوان طرح  " ایران مهارت" یکی از برنامه های مهم معاونت آموزش متوسطه است  که با همکاری مشترک وزارت آموزش و پرورش و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می گردد .

زرافشان ادامه داد:درسال تحصیلی گذشته این طرح به صورت پایلوت در10 درصد مدارس دوره اول متوسطه  8 استان کشور اجرا شد که در سال تحصیلی 97-98  این رقم به 20 درصد افزایش خواهد یافت و در کل استان های کشور در 10 درصد مدارس دوره اول متوسطه شاهد اجرای طرح خواهیم بود.

وی ادامه داد:در راستای این طرح دانش آموزان دوره اول متوسطه در کنار دروس کار وفناوری و هنر با مهارت های عملی این حوزه ها آشنا می شوند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از اجرای یک طرح نیز با همکاری دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران خبر داد و تصریح کرد :از 4 سال گذشته با همکاری دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران پایش ویژگی کارآفرینی دانش آموزان دوره اول متوسطه را آغاز کردیم و برای 250 نفر از مربیان با همکاری این دانشکده پروانه مربیگری کارآفرینی صادر شد  که به آموزش عملی دانش آموزان خواهند پرداخت.

گفتنی ست در این مراسم از 320 دانش آموز برتر مرحله کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی که در هشت رشته حائز عنوان های اول تا سوم شدند تقدیر شد.

به اشتراک بگذارید :