13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۷ ۱۰:۰۸:۱۰
کد مطلب:  681345
مدرسه چهار کلاسه خیّرساز روستای دلی قیز منطقه کندوان افتتاح شد

مدرسه چهار کلاسه خیّرساز روستای دلی قیز منطقه کندوان با هزینه ی بالغ بر 1.5 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از کندوان، ظهر امروز با حضور زرین بخشدار بخش، سینافر رئیس آموزش وپرورش، کسایی مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان و جمعی از خیرین منطقه، مدرسه 4کلاسه خیر ساز روستای دلی قیز افتتاح شد.

محمود زرین با اشاره به وسعت و جمعیت و تعداد روستاهای بخش کندوان گفت:این ویژگی ها به عنوان پتانسیل های بالقوه بخش هستندوبه تبع آن،امکانات و هزینه های بالایی را می طلبد.

رییس شورای آموزش و پرورش بخش با اشاره به مشارکت های انجام شده در بخش کندوان در طول سال های 96 و97گفت:بالغ بر 60میلیارد ریال مشارکت مردمی صرف امورخیراز جمله مدرسه سازی،خانه محروم،راه روستایی و آب شرب شده است..

بخشدار کندوان با اشاره به اینکه نوع دوستی یکی از ویژگی های والای انسانی است که شخص بدون انتظارنیاز های دیگران را رفع میکند،مشارکت بیشتر این موسسه در توسعه امکانات و فضاهای آموزشی و همچنین مساعدت در ساخت مدرسه روستای چرن را خواستارشد

در این مراسم سینافر با بیان اینکه خدمت و کمک رسانی به مردم از برترین عبادتها و ذخیره ارزشمندی برای آخرت می باشد،تصریح کرد: مدرسه سازی کاری نیک و ارزشمند است و خیرین مدرسه ساز نقش مهمی را در جهت پرورش آینده سازان مملکت اسلامی دارند.

وی در ادامه گفت، مدرسه 4کلاسه خیر ساز روستای دلی قیز در زمینی به مساحت 1320مترمربع و با زیربنای 135متر مربع با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و دویست و پنجاه میلیون ریال توسط موسسه مهر گیتی و با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس استان و اهالی روستا احداث گردیده است.

گیتی نژاد رئیس موسسه مهرگیتی با بیان اینکه نام گذاری این مدارس به نام "ایران من" در جهت نهادینه کردن حس وطن پرستی و عشق به ایران عزیز از همین سنین کودکی در دانش آموزان است خاطر نشان ساخت، 100باب مدارس ایران من در سرتاسر کشور احداث خواهد شد که 58باب از این مدارس افتتاح گردیده است.

وی با بیان اینکه تابه امروز 280مدرسه،خوابگاه،سالن چندمنظوره و...ساخته شده و یا خواهد شد افزود از این تعداد 100باب مدرسه با همراهی و سفارش فعالان اقتصادی ساخته شده است.

گیتی نژاد با اشاره به اینکه هدف این موسسه ساختن مدارس در نقاط محروم کشور است گفت:امیدواریم روزی برسد که تمامی دانش آموزان در سرتاسر کشور در فضای آموزشی مناسب مشغول به تحصیل باشند.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :