23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۶ ۱۴:۰۰:۵۷
کد مطلب:  681021
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در دوره آموزشی معاونین آموزش متوسطه استان های کشور در مشهد مطرح کرد:
کیفیت بخشی در تمام حوزه ها اولویت اصلی آموزش متوسطه در سال تحصیلی آینده

دوره آموزشی معاونین آموزش متوسطه و روسای ادارات متوسطه اول کشور با حضور علی زر افشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در رابطه با اهداف دوره آموزشی معاونین آموزشی متوسطه و روسای ادارات متوسطه اول ادارات کل آموزش و پرورش کشور گفت: این دوره در راستای پیگیری دو برنامه مهم تعلیم و تربیت کشور در دولت تدبیر و امید برگزار شد.

وی افزود: یکی از این برنامه ها آموزش مهارت به دانش آموزان دوره اول متوسطه با عنوان " ایران مهارت" است  که با همکاری مشترک وزارت آموزش و پرورش و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می گردد و تلاش می کنیم در این دوره آموزشی ضمن بررسی مشکلات و نقاط ضعف این طرح در راستای اجرایی شدن هرچه بهتر آن گام برداریم.

زرافشان ادامه داد:درسال تحصیلی گذشته این طرح به صورت پایلوت در10 درصد مدارس دوره اول متوسطه  8 استان کشور اجرا شد که در سال تحصیلی 97-98  این رقم به 20 درصد افزایش خواهد یافت و در کل استان های کشور در 10 درصد مدارس دوره اول متوسطه شاهد اجرای طرح خواهیم بود.

وی با تاکید بر لزوم آشنایی دانش آموزان با مهارت های فنی و حرفه ای خاطر نشان ساخت:در راستای این طرح دانش آموزان دوره اول متوسطه در کنار دروس کار وفناوری و هنر با مهارت های عملی این حوزه ها آشنا مس شوند ضمن اینکه برای اجرای بهتر طرح نیز یک کتاب راهنما مطرح شده است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از اجرای یک طرح نیز با همکاری دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران خبر داد و تصریح کرد :از 4 سال گذشته با همکاری دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران پایش ویژگی کارآفرینی دانش آموزان دوره اول متوسطه را آغاز کردیم و برای 250 نفر از مربیان با همکاری این دانشکده پروانه مربیگری کارآفرینی صادر شد  که به آموزش عملی دانش آموزان خواهند پرداخت.

وی ادامه داد :این آموزش ها به شکلی طراحی شده است که دانش آموزان ایده های کارآفرینی خودر را در کارگاه ها مطرح و اجرایی می سازند و در نهایت منجر به تشکیل بازارچه ها کار و فناوری منجر خواهد شد ودانش آموزان تولیدات خود را در این بازارچه ها به نمایش و فروش خواهند گذاشت.

زرافشان در پایان خاطر نشان کرد : در دوره اول متوسطه برنامه های کیفیت بخشی ما با جدیت دنبال و جزو اصلی ترین اولویت های ما خواهد بود و در دوره دوم متوسطه نیز  با توجه به استقرار پایه دوازدهم تکمیل ساختار در اولویت خواهد بود البته در کنار این موضوع برنامه های کیفیت بخشی در این دوره نیز دنبال خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :