1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۳ ۰۸:۴۵:۴۰
کد مطلب:  679326
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در شورای پشتیبانی سوادآموزی استان تهران:
آموزش حقوق شهروندی به بیسوادان و کم سوادان از اهداف مهم مراکز یادگیری سواد آموزی می باشد

شورای پشتیبانی سوادآموزی استان تهران با حضور معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران و مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در سالن جلسات استانداری تهران برگزار شد.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ، سعید شهریاری با اشاره به گرامیداشت روز جهانی سوادآموزی در 17 شهریور ماه ، اظهار داشت :  شعار سال 2018 سازمان یونسکو ،سواد آموزی و توسعه مهارتها،  است .وی با اشاره به اینکه بر اساس آخرین آمار سازمان یونسکو، در جهان793 میلیون نفر بزرگسال، فاقد مهارت‌های اولیه سوادآموزی‌اند و از هر سه نفر بیسواد دو نفر از آنها را زنان تشکیل می دهدن ، تاکید کرد: بیش از 67 میلیون کودک در رده سنی ابتدایی هنوز وارد مدرسه نشده‌اند و 72 میلیون نوجوان در سن پایین‌تر از مدارس متوسطه نیز از حق هرگونه آموزش بی‌بهره‌اند.

 

شهریاری با تاکید بر نقش عمده مراکز یادگیری محلی در ریشه کنی بیسوادی ، تصریح کرد: مراکز یادگیری محلی مهمترین حوزه توانمند سازی شهروندان می باشد و در سال جاری 4 مرکز یادگیری محلی فعال در شهرستانهای استان تهران دایر است.

 

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ادامه داد: در مراکز یادگیری محلی خدمات آموزشی و مهارتی از جمله حقوق شهروندی و مهارتهای زندگی به افراد بیسواد و کم سواد ارائه می گردد ،در این مراکز در کنار یادگیری خواندن و نوشتن مهارتهای مورد نیاز را افراد آموزش می بینند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه یادگیری حقوق شهروندی به بیسوادان از اهداف مهم مراکز یادگیری سواد آموزی می باشد، یادآور شد: روز جهانی سواد آموزی را فرصت مناسبی برای آشنایی و بازدید شهروندان از فرایند آموزشی – مهارتی مراکز یادگیری محلی فعال در شهرستانهای استان تهران باید بدانیم.

شهریاری با اشاره به جمعیت 162 هزار نفری بیسواد در شهرستان های استان تهران، تاکید کرد: سواد آموزی باید  به گونه ای برنامه ریزی کند که هر منطقه به طور متوسط سالانه 3 هزار نفر را تحت آموزش قرار دهد.

 معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: به منظور برنامه ریزی برای  ریشه کنی بی سوادی  در سطح شهرستانهای استان تهران، در هر منطقه کمیته ای با ترکیب نماینده شهردار، نماینده فرماندار، معاون سوادآموزی استان و به ریاست مدیر آموزش و پرورش  منطقه تشکیل و هر سه ماه گزارش اقدامات انجام شده توسط کمیته، در شورای پشتیبانی سوادآموزی ارائه گردد.

             

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :