24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۳ ۰۶:۰۶:۳۵
کد مطلب:  679171
معاون پرورشی و فرهنگی در اختتامیه سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان پسر برگزیده کشور؛
حاکمیت رویکردهای تربیتی در فضای تعلیم و تربیت بسیار مشهود است

معاون پرورشی و فرهنگی در اختتامیه سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان پسر برگزیده کشور اظهار کرد: حاکمیت رویکردهای تربیتی در فضای تعلیم و تربیت بسیار مشهود است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، علیرضا کاظمی با اشاره به میزبانی شایسته اداره کل شهرستان‌های تهران اظهار کرد: تقویت و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری و مهارت آفرینی از مهم‌ترین بروندادهای برگزاری جشنواره‌های دانش‌آموزی است و بزرگ‌ترین رخداد فرهنگی و هنری در آموزش‌وپرورش همین جشنواره، مسابقات و کارگاه‌های آموزشی است.

 

وی افزود: امروز با حمایت وزیر آموزش‌وپرورش، حاکمیت رویکردهای تربیتی در فضای تعلیم و تربیت مشهود است و به آن افتخار می‌کنیم که یکی از وسیله‌های تحقق آن همین جشنواره‌هاست.

 

معاون پرورشی و فرهنگی حضور دانش آموزان در مسابقات فرهنگی و هنری را بسیار پرشور دانست و گفت: بزرگ‌ترین رخداد فرهنگی هنری در حوزه دانش‌آموزی، پشتوانه ۶میلیون نفری دارد که در مرحله مقدماتی در سطح مدارس در مسابقات شرکت کردند و این تعداد نشان از علاقه و ذائقه مردم به حوزه فرهنگ و هنر دارد و ۴هزار و ۶۰۰اثر برگزیده به دبیرخانه رسید که ۲هزار دانش‌آموز منتخب برای مرحله پایانی انتخاب شدند.

 

وی ادامه داد: یکی از استراتژی‌های ما برای ایجاد روحیه نشاط و امید، برگزاری جشنواره‌ها است که مرکز و محور آن دانش آموزان هستند.

 

کاظمی با اشاره به دو فعالیت و برنامه نشاط‌آور برای سال تحصیلی آینده خاطرنشان کرد: برای ایجاد شورونشاط در فضای مدرسه برای سال آینده تئاتر مدرسه‌ای و سرود همگانی در دستور کار است و در تئاتر مدرسه‌ای با کمک خانه تئاتر و اساتید این حوزه انجام خواهد شد که این موضوع سال گذشته به‌صورت آزمایشی در استان فارس انجام شد و در برنامه دیگر، سرودهای همگانی نیز با نگاه تقویت هویت ملی و عمومی در مدارس اجرا خواهند شد.

 

معاون پرورشی و فرهنگی تصریح کرد: باید توانمندی‌های دانش‌آموزان با رویکرد مهارت آفرینی دنبال و از ظرفیت‌های مکانی، زمانی و رسانه‌ای استفاده شود.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: بهترین مسیر کشف استعدادهای هنری و فرهنگی دانش آموزان و پرورش آن، جشنواره‌های فرهنگی و هنری است که سرمایه‌های هنری آینده کشور را شناسایی و معرفی می‌کند و امروز این جشنواره مرکز جوشش و تولید سرمایه‌های اجتماعی هنری و فرهنگی کشور است.

به اشتراک بگذارید :