21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۲۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  678518
با تصمیم استاندار تهران
۱۲۰۰ مدرسه در استان تهران طی پنج سال نوسازی می شود

با تصمیم استاندار تهران در نشستی با حضور مسئولان جامعه خیرین مدرسه ساز؛نوسازی ۱۲۰۰ مدرسه در استان تهران با ورود دولت، خیرین عمومی و مردمی و محل ارزش افزوده محقق می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، نشستی به منظور رسیدگی به وضعیت مدارس فرسوده و نیاز به مقاوم سازی در شهر تهران و شهرستان های استان تهران به ریاست محمدحسین مقیمی استاندار تهران و با حضور محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ،معاونان استانداری تهران، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و روسای مجمع خیرین مدرسه ساز و مدیران آموزش و پرورش شهر تهران و شهرستان های استان برگزار شد.
 
براساس گزارش ارائه شده در این نشست؛ ۱۴ هزار و ۵۰۰ کلاس درس در استان تهران نیاز به مقاوم سازی دارد که ۹۵۰۰ کلاس در شهر تهران است.همچنین ۷ هزار کلاس در شهر تهران باید تخریب و بازسازی شده و این عدد در شهرستان های استان تهران ۱۵۰۰ کلاس است.
 
استاندار تهران با اشاره به آمار مدارس فرسوده و نیازمند بازسازی در استان تهران گفت: برای نوسازی ۱۲۰۰ مدرسه در استان تهران ، ۳۰۰ مدرسه (سه هزار کلاس) از سوی دولت،۳۰۰ مدرسه توسط خیرین مردمی،۳۰۰ مدرسه توسط خیرین عمومی و ۳۰۰ مدرسه نیز از محل ارزش افزوده برای نوسازی مدارس استان در نظر گرفته می شود.
 
به گفته مقیمی؛نوسازی ۱۲۰۰ مدرسه در استان تهران طی ۵ سال و سالانه با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان از بخش های دولتی،خیرین عمومی و مردمی و محل ارزش افزوده تخصیص می یابد.
 
براساس مصوبه این نشست؛ اختیار تغییر کاربری و تبدیل به احسن فضای مدارس از سوی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و شهر تهران به معاونت امور عمرانی استانداری تهران تعلق می گیرد.

همچنین ، مقرر شد؛ نشستی با حضور استاندار و شهردار تهران به منظور تحقق نوسازی و مقاوم سازی مدارس تهران برگزار شود.

به اشتراک بگذارید :