1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۴:۰۰:۰۰
کد مطلب:  678463
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
شهرستان های استان تهران نیازمند به جذب 12 هزارمعلم است

عبدالرضا فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،صبح امروز از روند مصاحبه های تخصصی و گزینشی نیروهایی که موفق به قبولی در آزمون استخدامی سال97 آموزش و پرورش پذیرفته شده اند در پردیس شهید مفتح شهرری بازدید به عمل آورد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛صبح امروز عبدالرضا فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، از روند اجرای مصاحبه های تخصصی و گزینش پذیرفته شدگان آزمون استخدامی فرهنگیان سال 97 در پردیس شهید مفتح شهرری بازدید کرد. فولادوند در حاشیه این بازدید گفت:«روند پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان بر اساس ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان در حال انجام است و آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به عنوان یکی از متولیان ،در این امرسهیم است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شهرستان های استان تهران از جمله شهرستان های پرچالش در موضوع نیروی انسانی است؛اظهار امیدواری کرد که آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران موفق به کسب سهمیه قابل توجهی در آزمون استخدامی سال جاری شده باشد.

عبد الرضا فولادوند با اشاره به عدم توازن در خروج و ورود نیروها در آموزش و پرورش گفت:«با وجود تمامی تلاش های صورت گرفته، ما موفق به جایگزینی تنها 30 درصد از معلمینی که در شرف بازنشستگی هستند می شویم. وی ادامه داد در دو سال آینده در وزارت آموزش و پرورش 350 هزار نفر بازنشسته خواهند شد و این در حالی است که ما چنانچه بخواهیم از تمام ظرفیت دانشگاه فرهنگیان استفاده کنیم  توانایی جذب  75 هزار نفر را خواهیم داشت.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ادامه داد: شهرستان های استان تهران نیازمند به جذب 12 هزار نفر نیرو است که این کمبود با مدیریت و تلاش همکارانمان در امر ساماندهی نیروی انسانی تا حدود زیادی مرتفع شده است و ما در ابتدای سال تحصیلی با مشکل حادی مواجه نخواهیم بود.

عبد الرضا فولادوند در پاسخ به این سوال که سهم آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در جذب معلم در سال جاری چقدر است گفت:«شهرستان های استان تهران چیزی در حدود 7 درصد جمعیت کشور را در خود جای داده است اما متاسفانه همیشه 5درصد از سهمیه جذب را به خود اختصاص می دهد که بحمدالله در سال جاناری توانسته ایم سهمیه خوبی را به خود اختصاص دهیم و جا دارد مراتب تشکر خود را از مقام عالی وزارت و ریاست محترم سازمان آموزش نیروی انسانی به جهت نگاه ویژه به شهرستان های استان تهران ابراز کنیم.

فولادوند در خاتمه ضمن تشکر از تمامی دست اندرکاران  آموزش و پرورش اظهار امیدواری کرد که شهروندان ما در مهر سال 97 در خصوص تحصیل فرزندان خود نگران نباشند و تمام پتانسیل ما و همکاران ما در راستای تحقق امر مقدس آموزش و پرورش به کار گرفته شده است.

به اشتراک بگذارید :