14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۱۸ ۱۳:۰۳:۰۰
کد مطلب:  677048
معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان:
افزایش 18هزار دانش آموز در آذربایجان شرقی برای مهر97 پیش بینی می شود

معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش از افزایش بیش از 6 درصدی دانش آموزان استان در سالتحصیلی 98-97 نسبت به سال گذشته و همچنین پیش بینی افزایش 18 هزار دانش آموز مدارس دولتی آذربایجانشرقی ناشی از استقرار پایه دوزادهم از اول مهرماه۹۷ خبر داد.

به گزارش اداره  اطلاع رسانی و  روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقیبه نقل از هشترود؛ کامیار قهرمانی فرد صبح امروز در جلسه کمیته ساماندهی و سازماندهی پروژه مهر۹۷استان گفت: " نگاه فرابخشی و سیستمی و برنامه ای، مدرسه محوری، تفویض اختیار و بهره وری" جزو رویکردهای حاکم بر راهنمایی و راهبری ساماندهی نیروهای سالتحصیلی ۹۸-۹۷است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش وپرورش استان همچنین افزود: " توجه به اصل کیفیت بخشی، اصل عدالت آموزشی، صیانت از ابعاد همه جانبه آموزشی و پرورشی، انجام کار کارشناسی مستمر و شبانه روزی تا اول مهر برای ساماندهی بهینه" جزو اصول و تاکیدات اداره کل و از محورهای تدابیر مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان در فرایند ساماندهی است.

وی اضافه کرد: فرآیند ثبت نام توسط مدیران و عوامل محترم مدارس در سراسر استان با سرعت و رضایتمندی انجام شده و تا یک نفر باقی مانده هم ثبت نام ادامه خواهد داشت.

قهرمانی فردخاطرنشان ساخت:  با عنایت به اعمال ظرفیت کلاس و کلاس بندی در سامانه های بکفا و سناد در روزهای اخیر در دوره های سه گانه و آغاز انتقال ثبت نام ها به سناد توسط مدیران مدارس بر اساس آخرین گزارش سامانه تا به حال 92درصددانش آموزان ابتدایی، 82 درصد دانش آموزان دوره متوسطه اول و 57 درصد دانش آموزان دوره دوم متوسطه ثبت نام شده در مدارس به سامانه انتقال یافته اند که این آمار در حال افزایش است.

قهرمانی فرد تصریح کرد: همچنین در مرحله اول نقل و انتقال درون استانی فرهنگیان جهت رفاه و رضایتمندی نسبی همکاران با درخواست 905 نفر(47 درصدمتقاضیان نقل و انتقال درون استانی) از معلمان آذربایجانشرقی موافقت شده است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش وپرورش استان خاطر نشان ساخت: همچنین در نقل و انتقالات برون استانی تراز انتقال نیرو مثبت 41 نفر به سوی استان بوده و وردوی به استان بیش از خروجی است.

وی از خروج بیش از ۳۲۰۰نفر از همکاران فرهنگی از بدنه آموزش وپرورش آذربایجانشرقی تا پایان سال 97 خبر دادو افزود: ۱۱۳۲معلم(۷۷۰نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان، ۱۷۶نفر از طریق ماده ۲۸آزمون استخدامی پیمانی سال ۹۶و ۱۸۶نفر سرباز معلم) در سالتحصیلی جدید وارد دستگاه تعلیم وتربیت استان خواهند شد.

قهرمانی فرد تاکید کرد: با وجود تراز منفی ورود/خروج و کمبود نیرو با برنامه ریزی، تلاش شبانه روزی و همت جمعی و با تدبیر و درایت مدیرکل محترم استان تمام کلاس های درس مدارس استان در مهرماه دارای معلم خواهند بود.

معاون مدیرکل اظهار داشت: درسالتحصیلی 96-97 آمار دانش آموزان استان بیش از 715 هزار نفر بود و پیش بینی ما برای سالتحصیلی 97-98 افزایش 6درصدی جمعیت دانش آموزان آذربایجانشرقی برای کلیه دوره ها است.

قهرمانی فرد همچنین در ادامه خاطر نشان ساخت: افزایش دانش آموزان استان ناشی از استقرار پایه دوزادهم بیش از 18 هزار نفر است.

وی در پایان با بیان اینکه کلیه کارکنان آموزشی موردنیاز آموزش وپرورش استان برای اول مهرماه 41 هزار 672 نفر است، افزود:از این تعداد 31 هزر و 262 نفر معلم، 8هزار و 569 نفر نیروهای پشتیبانی اعم از مدیر، معاون، مشاور، سرپرست، مربی و مراقب سلامت و..بوده و 1841 نیروهای مکمل کیفیت بخشی تخصیص می یابد.

معاون مدیرکل در پایان جلسه یاد آور شد: در تمامی فعالیت آموزشی و پرورشی مخصوصا معاونین و مربیان پرورشی و آموزشی و مراقب سلامت،راهبران آموزشی،. پژوهشسراها و دارالقرآن ها و مجتمع ها نیروهای مورد نیاز بدون هیچ دغدغه ای تخصیص می یابد تا ان شاالله شاهد فعالیت همه نیروها در اول مهر ۹۷در کلاس ها و مدارس باشیم.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :