20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۱۸ ۱۱:۴۸:۰۷
کد مطلب:  676927
...
جوابیه آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی نسبت به گزارش خبری خبرگزاری صدا و سیما

مدیر آموزش و پرورش مراغه: مدارس هیات امنایی بر اساس آیین نامه تاسیس، در راستای افزایش کیفیت آموزشی و پرورشی و مشارکت اولیا در تصمیم گیری های مدارس ،با تصویب شورای آموزش و پرورش به ریاست فرماندار مراغه ،مدیر آموزش و پرورش ،شهردار،نماینده امام جمعه، رییس شورای اسلامی و تعدادی از مسئولین این شهرستان به فعالیت می پردازند.

در پی درج خبری با عنوان "پول زور به بهانه هیئت امنایی بودن مدارس مراغه" توسط خبرگزاری صدا و سیما، آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی جوابیه ای صادر کرد.
گفتنی است در پی درج این خبر، مدیر آموزش و پرورش شهرستان مراغه طی مصاحبه ای اختصاصی با خبرگزاری پانا ، رادیو شهر و روابط عمومی موضوع را شفاف سازی کرده و جزئیات درست و قانونی را ارائه کرد.
این گزارش می افزاید: مدارس هیئت امنایی با تصویب شورای آموزش و پرورش شهر و با امضاء فرماندار، مدیرآموزش و پرورش، شهردار، نماینده امام جمعه ی شهر و رییس شورای شهر طبق آیین نامه تاسیس مدارس هیئت امنایی، ایجاد می شوند و تعیین مبلغ ثبت نام و افزایش آن نیز مصوبه ی همین شورا می باشد.
همچنین، میزان افزایش شهریه در این مدارس برای شهرستان مراغه 10 درصد بوده و اولیایی که تمایل دارند فرزندانشان در مدارس هیئت امنایی درس بخوانند موظف به پرداخت شهریه مصوب هستند و در غیر این صورت می توانند در مدرسه هم جوار دولتی بدون هزینه ثبت نام کنند.
کمک های مردمی اولیاء بعنوان خیرین مدرسه یار زیر نظر انجمن اولیا و مربیان در جهت بهره وری در مدارس و در جهت کیفیت بخشی برنامه های مدارس هزینه می گردد و شفاف سازی هزینه کرد کمک های مردمی و شهریه توسط مدیران مدارس الزامی می باشد.
هزینه برای تعلیم و تربیت فرزندان یک نوع سرمایه گذاری است و هیچ دانش آموزی به دلیل عدم پرداخت شهریه یا کمک مردمی از تحصیل باز نمانده و نخواهد ماند
گفتنی است، هم اکنون 6مدرسه هیات امنایی در شهرستان مراغه وجود دارد و به دلیل استقبال اولیاء و خواست منطقه در شورای آموزش و پرورش مراغه مصوب شد سه مدرسه دیگر (دخترانه نوآوران و پسرانه سدعلویان و سلجی در مقطع متوسطه دوره اول) به این آمار در سالتحصیلی 97-98اضافه شود.

گفتنی است که جلیل اسلامی مدیر آموزش و پرورش مراغه عصر روز چهارشنبه 10 مردادماه 1397/ در گفتگو با خبرنگار پانا  و همچنین صبح روز  یکشنبه 14 مرداد در برنامه رادیو شهر مراغه موضوع فوق و موارد هزینه وجوه جمع آوری شده کمک های مردمی و شهریه مصوب مدارس مذکور را از سوی انجمن اولیاء مدارس تشریح کرده است.

 

به اشتراک بگذارید :