0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۱۷ ۱۱:۰۳:۴۸
کد مطلب:  676040
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در پیامی به مناسبت روز خبرنگار تاکید کرد :
گردش آزاد اطلاعات و دسترسی شهروندان به اخبار دقیق،موثق و به روز، جزو حقوق اولیه شهروندی و بی شک عاملی برای تسهیل فرآیندهایی ست که منجر به توسعه پایدار در جامعه خواهد شد

قاسمعلی خدابنده مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در پیامی فرارسیدن 17 مردادماه روز خبرنگار را به اندیشمندان اهل قلم تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی دکتر قاسمعلی خدابنده مدیر کل این سازمان در پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی این روز را به خبرنگاران تبریک گفت.
 
متن این پیام به شرح ذیل است:
 
" ن والقلم و مایسطرون"
 
                  به نام آفریدگار هستی
 
گردش آزاد اطلاعات و دسترسی شهروندان به اخبار دقیق،موثق و به روز، جزو حقوق اولیه شهروندی و بی شک عاملی برای تسهیل فرآیندهایی ست که منجر به توسعه پایدار در جامعه خواهد شد و اهمیت آن در جایی نمایان می شود که رسانه را به عنوان رکن چهارم در توسعه پایدار جوامع معرفی می کنند.
اطلاعات اگر صادقانه و در بهترین زمان در اختیار افکار عمومی قرار گیرد می تواند به آن جهت ببخشد تا اراده عظیم صاحبان ایده را برای دست یابی به هدفی متعالی به خدمت گیرد،
لذا "خبرنگار" به معنای واقعی، واسطی روشنگر است که نه تنها می تواند مسیر دستیابی به آرمان ها را پی ریزی کند بلکه در تبیین ارزش ها و غایت های جوامع نیز دارای نقشی پررنگ و اثر گذار است.
"شهید محمود صارمی"اسوه مناسبی از یک خبرنگار دغدغه مند است که رسالت خود را به خوبی درک کرده و هیچ چیز حتی جان شیرینش مانع شجاعت، مسئولیت پذیری و تعهد اخلاقی و حرفه ای اش نسبت به بازگویی حقایق و افشای جنایات مستکبران نگشت.
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شهید متعهد عرصه قلم ،بر خود فرض می دانم به نمایندگی از جامعه بزرگ فرهنگیان و دانش آموزان خراسان رضوی فرا رسیدن 17 مردادماه را به محضر تمام اهالی رسانه و اخبار به عنوان رهروان راستین این شهید بزرگوار که با خلوص نیت برای آگاهی و بیداری قلم می زنند،علی الخصوص خبرنگاران عزیزی که دلشان برای فردای ایران و ترسیم گران ایران فردا می تپد و آموزش و پرورش را در تمامی مراحل سخت و گذرگاه های حیاتی همراهی کرده و خواهند کرد تبریک عرض نموده و برای این عزیزان از درگاه ایزد متعال تداوم قلم زدن در مسیر علم ، دانایی ، پارسایی و امیدبخشی به مردم سرزمین ایران را مسیلت نمایم.
قاسمعلی خدابنده
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی
17 مرداد 1397
 
به اشتراک بگذارید :