21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۱۶ ۰۹:۳۱:۳۶
کد مطلب:  674885
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
برپایی جشنواره هویت ملی کودکان ایرانی

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از تشکیل نمایشگاهی با تلاش مربیان پیش دبستانی با عنوان هویت ملی کودکان ایرانی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، محمد احسانی در حاشیه بازدید مدیرکل دفترآموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش و مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های تهران از غرفه هویت ملی کودکان ایرانی در جشنواره تجلیل از برگزیدگان طرح ها و برنامه های معاونت آموزش ابتدایی گفت: هدف از ایجاد غرفه ای با نام هویت ملی آشنایی دانش آموزان با آداب و رسوم اقوام و طوایف ایرانی و انتقال میراث فرهنگی به بازدیدکنندگان است.

وی افزود: ما موظفیم با آموزش های لازم، نسل امروز جامعه را به سوی شناخت بهتر از سرزمین ایران و پیشینه ی تمدنی آن سوق دهیم.

احسانی با اشاره به برگزاری اولین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستاتی در استان یزد ، اظهار داشت: این همایش با محورهای ،هویت، رشد و تعالی همه جانبه اوان کودکی،عناصر هویت و فرایند هویت یابی در کودکان پیش دبستانی در بستر فرهنگ اسلامی-ایرانی، بررسی و آسیب شناسی وضعیت موجود هویت و فرایند هویت یابی کودکان ایران اسلامی در آموزش و پرورش پیش دبستانی ،نقش بسترها و فرایندهای اجتماعی در هویت و فرایند هویت یابی کودکان ( خانواده، مدرسه، همسالان، جامعه و ... ) و بازنمایی هویت اسلامی-ایرانی کودکان پیش دبستانی در رسانه ها، سینما و فناوری های دیجیتال ارتباطی و اطلاعاتی برگزار می گردد.

این مقام مسئول ،انواع هویت کودکان و نحوه بازنمایی آن در الگوی هویت اسلامی-ایرانی با توجه به اسناد بالا دستی آموزش و پرورش،نقش معارف و متون دینی در هویت یابی کودکان، نقش هنر و ادبیات در فرایند هویت یابی کودکان، راهکارهای اجرایی در جهت کمک به شکل گیری و تقویت هویت اسلامی-ایرانی کودکان، شناسایی موانع هویت یابی کودکان دوره پیش دبستانی و بحران هویت و اختلال در شکل گیری هویت اسلامی-ایرانی کودکان آسیب پذیررا از دیگر محورهای برپایی این جشنواره دانست و افزود: امیدوارم این جشنواره با حضور پررنگ همکاران ارجمند روبرو شود  به اهداف عالی خود دست یابد.

 

به اشتراک بگذارید :