20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۱۴ ۱۴:۱۸:۳۳
کد مطلب:  674173
سرپرست پردیس های دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی:
سیاست دانشگاه فرهنگیان استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود است

سرپرست پردیس های دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی تعداد دانشجویان این دانشگاه را که در کنکور ارشد امسال حائز رتبه تک رقمی شده‌اند را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، رمضان نیری عصر امروز در نشستی خبری اظهار داشت: تحصیل در دانشگاه فرهنگیان استان و ورود به حرفه معلمی به معنای توقف در روند ادامه تحصیل نیست و دانشجویان این دانشگاه امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را نیز دارند.

وی گفت: امسال دانشجویان این دانشگاه 6 رتبه تک رقمی و 24 رتبه 2 رقمی در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها کسب کرده‌اند.

نیری افزود: دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی دارای 2 پردیس دانشگاهی دختران و پسران و چهار واحد دانشگاهی است که در چهار گروه دانشجویان پیوسته، ناپیوسته، پذیرفته شدگان آزمون استخدامی و دانشجویان ماده 28 دانشجو می‌پذیرد.

وی با اشاره به اینکه این دانشگاه قطب رشته‌های علوم پایه در کشور محسوب می‌شود، ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی جزو دانشگاه‌های برتر در زمینه اعضای هیئت علمی است که با 66 عضو هیئت علمی سرمایه مهمی از نظر نیروی انسانی متخصص دارد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی با بیان اینکه سیاست دانشگاه فرهنگیان استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود است اظهار داشت: این دانشگاه در سال تحصیلی گذشته سه هزار و 524 دانشجو داشت که 1800 نفر آنان دانش آموخته می‌شوند.در سال تحصیلی جدید 506 نفر دانشجو در پردیس خواهران و 762 نفر دانشجو در پردیس برادران ورودی خواهیم داشت.

وی افزود: 789 نفر دانشجو در مهرماه امسال از دانشگاه فرهنگیان در مقطع کارشناسی پیوسته و 196 نفر در مقطع کارشناسی ناپیوسته فارغ التحصیل می‌شوند.

به اشتراک بگذارید :