23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۱۵ ۱۳:۴۵:۰۰
کد مطلب:  674170
به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار انجام شد :
حضور مدیرکل آموزش و پرورش در خبرگزاری جمهوری اسلامی و صداوسیمای مرکز استان

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی باحضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ( ایرنا) و سازمان صداوسیمای خراسان رضوی ضمن دیدار با جمعی از مدیران و دست اندرکاران این دو بخش، فرارسیدن روز خبرنگار را به فعالان عرصه اطلاع رسانی و اخبار تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، قاسمعلی خدابنده روز دوشنبه در آستانه روز خبرنگار با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی خراسان رضوی در مشهد افزود: روز خبرنگار فرصتی برای تجلیل و قدردانی از زحمات و تلاشهای این قشر آگاه و ایثارگر است زیرا فعالیت خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی موجب روشنگری و آگاهی دو جانبه مردم و مسئولان می شود.

وی ادامه داد: فراگیری اخبار آموزش و پرورش به دلیل گستردگی فعالیت و وسعت کار در جامعه بسیار زیاد است، به تبع این وسعت و گستردگی حساسیت اخبار نیز افزایش می یابد و در این میان نحوه پوشش و انعکاس اخبار از اهمیت بالایی برخوردار است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: این استان با یک میلیون و 200 هزار نفر دانش آموز حدود 9 درصد جمعیت دانش آموزی کشور را دارد. همچنین فعالیت 90 هزار معلم در خراسان رضوی نشانگر وسعت فعالیت آموزش و پرورش در این استان است.
وی افزود: روند ثبت نام در مدارس و حاشیه های همیشگی آن، نقل و انتقالات فرهنگیان و آماده سازی مدارس و کلاسها از جمله مسائل این روزهای خبری در حوزه آموزش و پرورش است.

خدابنده همچنین با حضور در سازمان صداوسیمای خراسان رضوی ، ضمن دیدار با جمعی از مدیران بخش های مختلف این سازمان ؛ از همراهی ها و حمایت های همیشگی رسانه ملی از آموزش و پرورش تقدیر کرد.
17 مرداد ماه سالگرد شهادت محمود صارمی مسئول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف افغانستان به دست جاهلان، در تقویم رسمی ایران 'روز خبرنگار' نامگذاری شده است.

به اشتراک بگذارید :