22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۱۴ ۱۵:۳۱:۱۴
کد مطلب:  674015
حضور وزیر آموزش و پرورش به همراه معاون آموزش متوسطه
در نمایشگاه و دوره های مهارتی ایران مهارت

دبیرستان دوره اول دخترانه حضرت ولیعصر منطقه 7 شهر تهران

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، وزیر آموزش و پرورش به همراه معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از نمایشگاه و دوره های ایران مهارت دبیرستان دوره اول حضرت ولیعصر(عج) منطقه 7 بازدید نمود.

بنابراین گزارش، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دختران نسبت به پسران از فضای کمتری برخوردارهستند تاکید کرد: دوره های ایران مهارت موقعیت خوبی است که دانش آموزان در این فرصت در کنار درس و تحصیل مهارت های گوناگون را به صورت حرفه ای بیاموزند.

 زرافشان معاون آموزش متوسطه گفت : ما در  دوره های ایران مهارت، یکی از اهداف سند تحول را در نظر داریم که عملیاتی کنیم  و آن هدف این است که دانش آموزان در دوران تحصیلی شان مهارتی را بیاموزند که پس از اتمام تحصیل  در آن حرفه مشغول به فعالیت شوند. این برنامه با مشارکت وزارت آموزش و پرورش و وزارت کار  انجام می شود.

زرافشان در ادامه افزود:  در سال 96 حدود 8 استان تحت پوشش این طرح قرار گرفت ودر نظر داریم  در سال تحصیلی آینده این طرح  درتمام مدارس کشور اجرا شود.  دستور العملی برای سال تحصیلی آینده آماده شده است که به زیر مجموعه ها در تمام استان ها ابلاغ می شود.  این برنامه برای تمام مدارس دولتی ، شاهد، غیر دولتی و نمونه دولتی اجرا خواهد شد.

شایان ذکر است که دبیرستان دوره اول ولیعصر (عج) دوره های مهارتی کوتاه مدت در قالب پودمان های درس کار و فن آوری   و پودمان های کتاب ایران مهارت برگزار  نموده است. این دوره ها 14 رشته برای پایه های هفتم و هشتم می باشد که 180 دانش آموز در این طرح شرکت کردهاند. همچنین به همت  مدیر ، دانش آموزان و مربیان این واحد آموزشی تاکنون چند نمایشگاه و بازارچه فروش از تولیدات دانش آموزان برگزار شده است.

وزیر آموزش و پرورش از نمایشگاه دوره های ایران مهارت دبیرستان دوره اول ولیعصرمنطقه 7 بازدید نمود.

به اشتراک بگذارید :