22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۹ ۱۵:۴۹:۳۶
کد مطلب:  671766
دبیرستادهمکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش:
فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی در راس تمام فعالیت‌های اجرایی کشور قرار گیرد

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش بر اهمیت فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی تاکید کرد که باید در راس تمام فعالیت‌های اجرایی کشور قرار گیرد

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش بر اهمیت فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی تاکید کرد که باید در راس تمام فعالیت‌های اجرایی کشور قرار گیرد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، سیدمجتبی ملکی در مراسم اختتامیه سی و ششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌‌آموزان سراسر کشور در بخش دختران که در اردوگاه شهید باهنر برگزارشد ، شرکت در این مسابقات را یک توفیق دانست و گفت: اهمیت و کارکرد قرآن را باید از کتاب نهج‌البلاغه بخوانیم. در خطبه ۱۹۸ نهج‌البلاغه، امام علی (ع)درباره بعثت پیامبر اسلام نکاتی را می‌فرمایند و به قرآن می‌پردازند .

او به چند جمله از این خطبه اشاره کرد و ادامه داد: در این کتاب آمده قرآن نوری است که خاموشی ندارد، دریایی است که ژرفای آن درک نشود، راهی است که رونده آن گمراه نشود و بنایی است که ستون‌های آن خراب نشود‌ .

ملکی گفت: در نهج‌البلاغه آمده قرآن چهره دانش و دریای علوم است که هر انسان با هر مهارتی به قرآن مراجعه می‌کند آن را کتاب منحصر به فرد می‌‌داند .

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش افزود: امام علی(ع) می‌فرماید قرآن سرچشمه عدالت و نهر دل و پایه‌های اسلام است. خداوند قرآن را باران بهاری برای قلب فقیران قرار داده است و دارویی است که با آن بیماری وجود ندارد .

او گفت: نهج‌البلاغه کارکرد قرآن را خود قرآن معرفی می‌کند و خداوند مراحل تربیتی را در قرآن بیان کرده است؛ حیطه ادراکی و شناختی، عاطفی از جمله حیطه‌های تربیتی است .

ملکی گفت: تنها راه سعادت و برون رفت از مشکلات قرآن است. اقتصاد باید اقتصاد قرآنی باشد. بهترین و موفق‌ترین برنامه‌ها در صورتی به دست می‌آید که از دوره دبستان و پیش‌دبستان آغاز کنیم .

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش افزود: جامعه قرآنی منفعت شخصی را بی مفهوم می‌داند و باید ارزش‌های قرآنی در راس فعالیت‌ها باشد‌ .

او گفت: سند تحول بنیادین یکی از برنامه‌هایی است که باید برای آن راهکارهای اجرایی دیده شود. همچنین اعتبارات هم در فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی نقش مهمی دارد تا این حوزه در راس اولویت‌های تمام فعالیت‌های اجرایی کشور قرار گیرد .

ملکی گفت: قرآن در شرایط فعلی به مثابه در گرانبهایی است که باید به ثروت تبدیل شود و در زندگی افراد ظهور پیدا کند‌ .

به اشتراک بگذارید :