23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۹ ۰۸:۰۷:۰۷
کد مطلب:  671300
مدیر کل آموزش و پرورش استان:
اولویت در ساماندهی نیروی انسانی، کلاس درس است

جلسه هم اندیشی معاونین پشتیبانی، عاملان ذیحساب و کارشناس و کارشناس مسئولان بودجه ادارات آموزش و پرورش استان در محل اردوگاه گلمکان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده مدیرکل دستگاه تعلیم و تربیت استان در این جلسه گفت: در دو سال اخیر در آموزش و پرورش دوران بسیارسختی از لحاظ مالی داشته ایم که با درایت مدیران ادارات و معاونین پشتیبانی و همکاری خوب سایر همکاران این شرایط سخت به خوبی مدیریت شد.

وی افزود: در سال تحصیلی جاری نیز با چالش کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم که تلاش کرده ایم با برنامه ریزی های انجام شده این مشکل را مرتفع نماییم ؛ در همین راستا حذف بخشی از عوامل اجرایی مدارس، ادغام کلاسهای زیر نرم، تخصیص ساعت غیر موظف، استفاده از نیروهای بازنشسته، تدریس مدیران و معاونین در شیفت مخالف از جمله راهکارهای جبران کمبود نیروی انسانی در سال تحصیلی آینده است.

خدابنده با اشاره به اعلام نتایج نقل و انتقالات درون استانی طی هفته جاری گفت: با توجه به اعلام نیاز تمامی ادارات استان، در نقل و انتقالات امسال با انتقال حدود 25 درصد متقاضیان موافقت شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه  اولین اولویت ما در ساماندهی نیروی انسانی، کلاس درس است، ادامه داد: باید تلاش نماییم که تا مرداد ماه ابلاغ تمامی همکاران صادر شود تا مشکلات احتمالی ساماندهی نیروی انسانی مشخص شده و نسبت به رفع آن اقدام گردد.

خدابنده افزود: با برنامه ریزی های انجام شده و علیرغم همه مشکلات، سال تحصیلی جدید را با آرامش بیشتر شروع خواهیم کرد.

وی باتاکید بر استفاده از تمامی ظرفیت ها در راستای دستیابی به اهداف تعلیم و تربیت گفت: در همین بخش باید از ظرفیت مدارس غیر دولتی به نحو احسن استفاده کرد چرا که این مدارس بازوان توانمند آموزش و پرورش هستند.

خدابنده گفت: تعطیلات تابستان فرصت مغتنمی برای انجام تعمیرات و آماده سازی فضای کلاسها و مدارس برای آغاز سال تحصیلی است و باید بازسازی و ساماندهی فضا که منجر به افزایش فضا و جذب دانش آموزان شود، در دستور کار همه ادارات قرار گیرد.

وی همچنین تاکید کرد: شروع سال تحصیلی همزمان با ماه محرم است که تاکید می شود افتتاحیه ها و مراسم های ادارات در این بخش رنگ و  بوی حسینی داشته باشد.

خدابنده با تاکید بر بومی گزینی در استخدام ها و جذب نیروها گفت: در کنکور سال آینده هزار نفر از دانش آموزان بومی برای دانشگاه فرهنگیان جذب می شوند که باید دانش آموزانی که امسال در بحث کنکور درگیر هستند را به انتخاب این دانشگاه ترغیب کنیم چرا که جذب نیروی بومی موجب کاهش درخواست های نقل و انتقالات می شود.

به اشتراک بگذارید :