21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۹ ۰۲:۵۹:۴۰
کد مطلب:  671258
مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد:
تشکیل انجمن اولیا و مربیان در 92 هزار مدرسه کشور

مدیرکل دفتر اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش در گردهمایی آموزشی-توجیهی روسای ادارات و کارشناسان انجمن اولیا سراسر کشور که در بندر انزلی در حال برگزاری است، گفت: تشکیل انجمن اولیا و مربیان در مدارس، نماد مردم‌سالاری است و 700 هزار نفر در 92 هزار مدرسه از اعضای انجمن‌های اولیا و مربیان کشور هستند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانیو روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، نورعلی عباسپور در گردهمایی آموزشی-توجیهی روسای ادارات و کارشناسان انجمن اولیا سراسر کشور که در بندر انزلی برگزار شد، با اشاره به وظایف متقابل مدارس و خانواده‌ها گفت: آموزشگاه‌ها باید پاسخگوی تربیت دانش آموزان باشند و خانواده‌ها باید تربیت در همه ابعاد آن را از آموزش‌وپرورش مطالبه نمایند. وی مدرسه را کانون اصلی تعلیم و تربیت دانست و افزود: تربیت رسمی و عمومی مدارس با مشارکت همه‌جانبه خانواده‌ها محقق می‌شود و عملکرد تربیتی و آموزشی باید مکمل هم باشند.

 

 مدیرکل دفتر اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به برگزاری سه‌روزه این گردهمایی تصریح کرد: محور برگزاری این همایش ارائه آموزش‌هایی مانند آموز‌ش‌های خانواده بر اساس سند تحول بنیادین است.

 

عباسپور با تأکید بر لزوم آگاهی کامل مسئولان آموزش‌وپرورش از سند تحول بنیادین خاطرنشان کرد: در حال حاضر مبنای کاری آموزش‌وپرورش ایجاد تحول بر اساس سند تحول بنیادین است.

 

وی با اعلام اینکه امسال انتخابات انجمن اولیاء و مربیان به‌صورت الکترونیکی برگزار می‌شود گفت: هدف از اجرایی کردن این طرح حضور جدی‌تر اولیاء در راستای تشکیل انجمن اولیاء و مربیان و انتخاب اعضای توانمند برای اداره بهتر مدارس است.

به اشتراک بگذارید :