22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۷ ۰۹:۵۱:۲۲
کد مطلب:  670430
به میزبانی منطقه ای 17 برگزار گردید
جلسه ترویج گفتمان سند تحول

پروازی مقدم دست آورد این بازدیدها را تجربیات موثری دانسته و تاکید کرد : همه آنها مستند شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران،در راستای ترویج گفتمان سند تحول و (طرح 100 مدرسه الگو )، در اجرای سند تحول به منظور توانمند سازی مدیران مدارس  حدادی  معاون پژوهش اداره کل شهر تهران ، پروازی مقدم مشاورمدیر کل در اجرای سند تحول،  مدیران مدارس مناطق 17 ،18و 19 ، به همراه معاونین پژوهش به میزبانی آموزش و پرورش منطقه 17 برگزار گردید .

در ابتدای جلسه ، حاجی سلطانی  مدیرآموزش و پرورش منطقه  ، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری نسبت به مضامین و اهداف سندتحول بنیادین، اظهار داشت: لازمه آن  اجرایی نمودن سندتحول است و زمانی می توانیم شاهد تحول باشیم که سند اجرا شده ، بازخوردها گرفته شود ، نقاط قوت و ضعف رفع شود و با ایجاد فضای مناسب جهت بروز خلاقیت ها و دانش  ونگرش سیستمی به مدرسه است که منجر به توانایی حل مسئله تفکر انتقادی در دانش آموزان  می شود

در ادامه جلسه پروازی مقدم مشاور مدیرکل در سند تحول بنیادین  ضمن اشاره به برگزاری 5 همایش و نشست آموزشی با مدیران مدارس در قطب های مختلف، توضیحاتی را در این خصوص ارائه نمود.

سپس مشاور  مدیر کل وزیرآموزش و پرورش  شهر تهران در اجرای سند تحول بنیادین ،با طرح سوالاتی ، کارگاه آموزشی با مدیران مدارس را آغاز نمود

1-    دریافت شما مدیران ازسند به شکل راهبردی چیست؟

2-    چه فهم جدید ی از سند برای شما ایجاد شده است ؟

3-  چه بخشی از سند برای شما ابهام دارد؟

پروازی مقدم دست آورد این بازدیدها را تجربیات موثری دانسته و تاکید کرد : همه آنها مستند شده  است.

در ادامه حدادی ضمن تشکر از میزبانی منطقه 17 اشاره  به دو دیدگاه نمود:

 1-در کارگاه اجرای سند تحول بخش های  قابلیت اجرایی بودن را   دنبال می کنیم .پرداختن به آن بخشی که ما می توانیم آنها را اجرا کنیم و جزو وظایف ما در اجرای سند است  لازمه آن فهم و دریافت سند و فهم چیستی و چرایی سند است . سپس به دنبال چگونگی و راهکارهای اجرایی آن باشیم .هم چنین در برخی مصدایق نظیر کسب مهارت زندگی ، مهارت زیستی و بدنی و شرکت در فعالیت اجتماعی و سیاسی دانش آموزان دچار مشکلاتی می باشیم  ، می بایست رشد متوازن در هم ابعاد شش  گانه تربیتی داشته باشیم . و لازمه زندگی رشد شکوفایی همه استعداد ها در تمامی ساحت ها می باشد .

در ادامه  هر یک از اعضای جلسه ،  با بحث و گفتگوی های متفاوت و بیان چالش ها ،  تهدید ها و فرصت ها به سوالات پاسخ دادند و هر کدام دریافت ها ی خود را مطرح کردند.

در پایان مقرر شد مدیران در تنظیم برنامه ریزی سالانه مدرسه، سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش را به عنوان رکن اصلی قرار داده و براساس محتوای آن نسبت به تنظیم و اجرای برنامه  اقدام نمایند.

به اشتراک بگذارید :