22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۷ ۰۹:۴۸:۴۳
کد مطلب:  670428
باقری در همایش مدیران مدارس منطقه9 تهران عنوان کرد
آموزش وپرورش یعنی مدرسه وبقیه سازما‌نها،مناطق وافرادپشتیبان هستند

همایش مدیران مدارس منطقه 9 در اردوگاه شهید مصطفی خمینی شهرستان دماوند برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران ، همایش مدیران مدارس منطقه 9 در اردوگاه شهید مصطفی خمینی شهرستان دماوند برگزار شد. در ابتدای این همایش مهندس بافری،مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از زحمات و تلاش‌های مدیران محترم مدارس در طول یک سال تحصیلی گذشته تقدیر و تشکر  و خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش یعنی مدرسه و محور اصلی این تغییر و تحولات در این کانون مهم معلم است .اگر معلم خوب دیده شود منشا تغییرات مثبت و مفید و تاثیرگذار در مدرسه خواهد شد.

باقری درخصوص ارتقای کیفیت آموزشی و پرورشی در مدارس گفت: ما همواره باید به موضوعات مهم زیر توجه داشته باشیم که عبارتند از دیدن ،توجه ، اهمیت قائل شدن به همکاران، توجه به توانمند سازی نیروی انسانی و رسیدگی به وضعیت معیشتی آنان .

هم چنین مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در مورد روش‌های مدیریتی تاکید کرد ما دو روش مدیریتی داریم ، روش های مدیریتی رِئیس مآبانه(مدیریت دستوری و مستبدانه)که کار کردن در این مدیریت سخت و ملال آور است و مدیریت راهبرانه(مدیریت بر پایه مشارکت همکاران و کار تیمی) که کار در این سیستم مدیریتی جذاب و لذت بخش است .

در ادامه جلسه ، مدیران در خصوص کمبودنیروی انسانی،کاهش نیروی معاونت،میزان ساعت تصویب شده حق التدریسان،مشارکت‌های مردمی در اداره کردن مدارس ،کمبود نیروی آموزشی منطقه و... سئوالاتی نمودند و مشکلات خود را مطرح کردند و پاسخ‌های لازم را دریافت کردند.سپس محسنی نسب مدیر منطقه9 ، مطالب خود را در خصوص رعایت نظام اداری، پاسخگو بودن در برابر حل مشکلات، شفاف سازی و اعتمادسازی جهت انجام امورات و اهمیت قانون گرایی نکاتی را یادآور شد . همچنین گزارشی از سفر اخیر همکاران به کشور مالزی و نکات مثبت و آموزنده این سفر را ارائه داد.در پایان این همایش  آشتیانی،مدیرعامل شرکت رفاه معلم در مورد خدمات بیمه معلم(حوزه رفاهی- حوزه درآمدزایی)تامین نیازهای مراکز آموزشی - خدمات در زمینه تاسیسات و تعمیرات مدارس-پروژه‌های تبلیغاتی و دیوار نویسی- بازسازی فضاهای آموزشی-آموزش اولیاو... توضیحات مبسوطی ارائه داد و در ادامه خانم قدیمی،کارشناس بیمه در مورد انواع بیمه مدارس(بیمه حوادث،بیمه مسئولیت،بیمه آتش‌سوزی) و شرایط پوشش بیمه مطالبی را عنوان کرد.

به اشتراک بگذارید :