24 ذیقعده 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۷ ۱۳:۲۸:۱۹
کد مطلب:  670401
اجلاس روسای آموزش و پرورش استان با حضور معاون وزیر در قاب رسانه

اجلاس مدیران و روسای آموزش وپرورش نواحی ومناطق استان با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزیر صبح امروز در باشگاه فرهنگیان تبریز به مدت دو روز آغاز بکار کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر صبح امروز جهت شرکت در اجلاس مدیران و روسای آموزش وپرورش نواحی ومناطق استان با هیئت همراه خود وارد تبریز شد و در باشگاه فرهنگیان این شهر حضور یافت.

در بازتاب رسانه ای جلسه ی شورای معاونین و روسای آموزش و پرورش استان با حضور علیرضا کاظمی می خوانیم:

 

تئاتر و سرود مدرسه ای در کشور فعال می شود

به گزارش ایرنا، علیرضا کاظمی روز یکشنبه در گردهمایی مدیران آموزش و پرورش نواحی و مناطق آذربایجان شرقی با بیان اینکه امروز آسیب های اجتماعی در جامعه بیداد می کند، اظهار داشت: نیازمند رویکردهای ترویجی و افزایش فعالیت های تیمی در آموزش و پرورش هستیم.
وی با تاکید بر لزوم تغییرات هدفمند در آموزش و پرورش گفت: در حوزه پرورشی 20 راهبرد تدوین کرده ایم که سه برنامه توسعه فرهنگ قرآن، اقامه نماز و عترت، توسعه مهارت های دانش آموزان و فضایل اخلاقی و ایجاد روحیه امید و نشاط در دانش آموزان در اولویت است.
کاظمی با بیان اینکه امروز در شرایط سختی قرار داریم و تجربه نشان داده که می توانیم از این شرایط هم با موفقیت عبور کنیم، افزود: در حوزه معاونت پرورشی به دنبال تغییرات جدید و جدی هستیم.
وی با بیان اینکه در سند تحول بنیادین به دنبال دستیابی به اهداف متعالی در آموزش و پرورش هستیم، خاطرنشان کرد: باید تعلیم و تربیت متعادل و متوازن تمام ساعتی را در دستور کار قرار دهیم.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر ضرورت اتخاذ رویکرد سخت افزارانه و ساختارمندانه در آموزش و پرورش گفت: امروز مهم ترین رویکرد سند تحول بنیادین رویکرد تربیتی است.
وی با بیان اینکه امروز نیازمند دانش آموزان کنشگر، مهارت ورز و اندیشه ورز هستیم، افزود: دانش آموزان باید مهارت های مختلف در زمینه های مختلف را بیاموزند و اتفاق اول باید از بیرون آموزش بیافتد.
کاظمی آموزش و پرورش را قلب توسعه و تپنده کشور دانست و گفت: ما امروز نیاز به تحول داریم و باید از معلم شروع کنیم، زیرا نمی شود معلمی افسرده، ولی جامعه ای شاد داشته باشیم.
وی ادامه داد: متاسفانه در 40 سال گذشته آموزش و پرورش و معلمان مورد غفلت قرار گرفته است و در بحث بودجه ته صف قرار داریم.
معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اگر قرار است به اهداف متعالی برسیم باید این امر در عمل اتفاق بیافتد، خاطرنشان کرد: نمی توان معلمی فقیر اما جامعه ای ثروتمند داشت

فعالیت 492 مربی پرورشی در آموزش و پرورش استان

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در اجلاس مشترک شورای معاونان، مدیران و روسای آموزش وپرورش نواحی ومناطق استان، با اعلام این خبر، اظهار کرد: در این استان 43 دارالقرآن دانش آموزی، 9 مرکز مشاوره در 26 هسته، 54 کانون فرهنگی، 15 اردوگاه دانش آموزی، 492 مربی پرورشی و 600 مشاور تربیتی در حال فعالیت هستند. 

وی با بیان این‌که بیش از ۱۹۰ فرهنگی شهید در استان وجود دارد، افزود: رسالت ما تربیت دانش‌آموزان متعهد و متخصص است. 

وی خاطرنشان کرد: امسال در استان بیش ازسه هزار و 400 فرهنگی بازنشسته خواهیم داشت و ساماندهی نیروی انسانی اولویت اصلی برای بازگشایی مدارس است. 

 پاشایی با تاکید بر این‌که توسعه در گرو توجه به آمایش سرزمینی است، گفت: آموزش و پرورش استان با برنامه‌ریزی، هماهنگی، همدلی و تلاش شبانه روزی با تکیه بر این مهم فعالیت داشته است. 

 وی با اشاره به پیشتازی آذربایجان شرقی در پروژه‌های خیرساز، گفت: ایجاد نهضت نمازخانه سازی مدرسه‌ای، حمایت از کالای ایرانی، اعزام دانش آموزان زیارت اولی به مشهد مقدس و مسابقات فرهنگی و هنری را از برجسته ترین فعالیت‌های حوزه پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان است. 

پاشایی در بخش دیگر سخنان خود از کسب مدال نقره جهانی توسط دانش آموز مهدی جعفرزاده در رشته شیمی خبر داد و افزود: همچنین تیم هندبال آذربایجان شرقی در سی وپنجمین المپیاد ورزش پسران سراسر کشور مقام قهرمانی را کسب کرد. 

 گفتنی است؛ اجلاس مدیران و روسای آموزش وپرورش نواحی ومناطق استان با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزیر صبح امروز در باشگاه فرهنگیان تبریز به مدت دو روز آغاز بکار کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش: سرود و تئاتر درون‌مدرسه‌ای فعال می شوند

    تبریز(پانا)- علیرضا کاظمی در اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش نواحی و مناطق آذربایجان شرقی با بیان اینکه در سند تحول بنیادین بر حیات طیبه و تربیت متوازن تاکید شده، است، ابراز کرد: رویکرد ما بر کیفیت‌گرایی و نگاه ما به سند تحول بنیادین تربیتی است.

وی حلقه مفقوده آموزش و پرورش را دانش‌آموزانی همه‌بعدی دانست و گفت: ما امروز به دانش‌آموزانی کوشا، اندیشه‌ورز، اجتماعی و دارای مهارت چندجانبه نیازمندیم.

کاظمی با عنوان کردن اینکه آموزش و پرورش بستر توسعه کشور است، یادآور شد: آموزش و پرورش قلب تپنده جامعه است و معلم آینه تمام‌نمای جامعه محسوب می‌شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش داشتن جامعه ثروتمند و شاد و توانمند را در گرو توجه به کانون تحول یعنی معلم معرفی کرد و ادامه داد: آسیب‌های اجتماعی را باید جدی گرفت و در این راستا بایدبه کانون‌های فرهنگی، هنری و تربیتی و فعالیت های اردویی بیش از گذشته توجه کنیم.

کاظمی متذکر شد: ما امروز نیازمند انسجام تیمی برای بهبود فرآیندها هستیم و تغییرات هدفمند در گرو توجه به چشم‌اندازها و برنامه‌های عملیاتی است.

وی اولویت های اساسی معاونت پرورشی را توسعه فرهنگ اقامه نماز، عترت و قرآن، توسعه مهارت‌های دانش‌آموزی و فضایل اخلاقی و ایجاد روحیه امید و نشاط میاندانش آموزان اعلام کرد.

تربیت صحیح دانش آموزان ، رویکرد مهم آموزش و پرورش

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان این مطلب گفت: این نهاد می تواند با پرورش صحیح افراد جامعه و دگرگون کردن طرز نگرش آنان ، بزرگترین خدمت را به توسعه جامعه کند.
کاظمی در جلسه مشترک شورای معاونین اداره کل و مدیران و روسای آموزش پرورش نواحی ومناطق آذربایجان شرقی افزود : رشد و توسعه یک کشور به پرورش انسانهای آگاه و برخوردار از مسئولیت بستگی دارد.
وی گفت : امروز آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد اجتماعی نقش اساسی در تعیلم و تربیت فرزندان جامعه برعهده دارد خانواده ها هم می تواند در کنار آموزش و پرورش در تربیت صحیح فرزندان نقش اساسی ایفا کنند.
کاظمی خاطرنشان کرد : آموزش و پرورش قلب تپنده پیشرفت و عامل توسعه جامعه است.

به گفته معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با برنامه ریزی صحیح و درست می توان روحیه امید و نشاط را در بین دانش آموزان گسترش داد و با پرورش انسانهای آگاه در موفقیت کشور گام های اساسی برداشت.
وی افزود : امروز آموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه فرهنگی و تربیتی در جامعه مطرح است و معلمانی که دراین عرصه فعالیت می کنند جز قشر زحمت کش جامعه هستند.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :