24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۷ ۰۲:۳۷:۱۴
کد مطلب:  669856
وزیر آموزش و پرورش خبر داد؛
جذب 18 هزار معلم از طریق آزمون استخدامی، پذیرش 25 هزار دانشجو – معلم و استفاده از 50 هزار معلم حق التدریس

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به برنامه ریزی نیروی انسانی جهت سال تحصیلی آینده گفت: علاوه برجذب حدود 18 هزار معلم از طریق آزمون استخدامی، حدود 25 هزار نیرو به صورت دانشجو - معلم در دوره‌های چهارساله دانشگاه فرهنگیان پذیرش خواهند شد، وهمانند سال تحصیلی گذشته از 50 هزار معلم حق التدریس استفاده خواهیم کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از خبرگزاری آنا ، سید محمد بطحایی ، درخصوص استفاده از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان  با هدف تامین نیروی انسانی اظهار کرد: سهمیه‌ها و نیاز امسال وزارت آموزش و پرورش بسته شده است، ما امسال حدود 18 هزار نفر طبق ماده 28 از طریق آزمون استخدامی پذیرش خواهیم کرد و حدود 25 هزار نفر هم به صورت دانشجو - معلم در دوره‌های چهارساله دانشگاه فرهنگیان پذیرش خواهیم کرد.

 

وی افزود: امسال توانستیم از ظرفیت‌های خیلی خوبی برای پر کردن خلاء در وزارت آموزش وپرورش استفاده کنیم و با مساعدت سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور اداری استخدامی‌ در طی سال‌های آینده این شیب کمبود نیروی انسانی، روبه بهبودی خواهد رفت و ما ظرف چهار تا پنج سال آینده، دیگر نگرانی برای تامین نیروی انسانی از این جهت نخواهیم داشت.

 

بطحایی در خصوص به کار گیری حق‌التدریسی‌ها در آموزش و پرورش گفت: برای جذب نیروهای حق‌التدریسی در مهرماه برنامه داریم، که این برنامه‌ها مشخص شده ولی من الان نمی‌توانم اعلام کنم.

 

وی تصریح کرد: تقریبا جذب حق التدریسی‌ها مانند سال گذشته است، حدود 50 هزار نفر در سال گذشته حق‌التدریسی داشتیم که امسال هم به همان تعداد است.

 

وزیر آموزش و پرورش در خصوص استخدام این نیروها تاکید کرد: اگر ردیف استخدامی به آموزش و پرورش اختصاص یابد قطعا نیروهای حق‌التدریسی در اولویت استخدام هستند، البته اگر افراد در آزمون استخدامی شرکت کنند و از طریق آزمون وارد شوند، می‌توانند به راحتی جذب شوند.

به اشتراک بگذارید :