14 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۶ ۱۳:۳۳:۲۷
کد مطلب:  669656
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان خبر داد:
راهیابی22 مدرسه استان به دبیرخانه کشوری برنامه "تعالی مدیریت مدرسه"

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان از راهیابی 22 مدرسه استان به دبیرخانه تخصصی "تعالی مدیریت مدرسه "زیر نظر سازمان ملی استاندارد خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، جمشید کمایی پیش از ظهر امروز شنبه 6 مرداد ماه 97 در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی با اشاره به اینکه در گام پنجم برنامه تعالی مدیریت فرایند ارزیابی در دو مرحله منطقه ای و استانی انجام می شود، اظهار کرد: ارزیابی از عملکرد مدارس مجری برنامه تعالی در چهار مرحله مدرسه ای، منطقه ای، استانی و کشوری انجام می شود که در مرحله استانی پس از بررسی برنامه عملیاتی و بازدید میدانی تعداد 48 مدرسه به دبیرخانه برنامه تعالی راه یافتند.

 

وی در عین حال با اظهار اینکه ارزیابی استانی از 10 تا 26 تیر ماه 97 با بررسی دقیق مستندات بارگذاری شده در سامانه همگام انجام شده است، گفت: دبیرخانه استانی برنامه تعالی مدیریت با حضور 14 ارزیاب نسبت به جمع بندی نتایج ارزیابی اقدام کرد که در این مرحله 32 مدرسه به کمیته ارزیابی معرفی شدند.

 

کمایی در ادامه با بیان اینکه در بررسی پایانی 22 مدرسه موفق به کسب رتبه ممتاز یا متعالی شدند، افزود: مدارسی که از طرف استان به عنوان مدرسه متعالی معرفی می شوند از سوی تیم ارزیابی کشوری زیر نظر سازمان ملی استاندارد مورد ارزیابی قرار می گیرند.

 

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان خاطرنشان کرد: مدارس بر اساس موفقیتی که در مرحله کشوری به دست می آورند در سه سطح گواهینامه اهتمام، تقدیرنامه اشتهار و تندیس (متعالی) درجه بندی خواهند شد.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه ارزیابی و اندازه گیری عملکرد مدارس در برنامه تعالی مدیریت مدرسه موجب هوشمندی سیستم و بهبود مستمر رفتار افراد می شود، گفت: برنامه " تعالی مدیریت مدرسه" سعی دارد با شناسایی فرصت ها و توانایی های داخلی و پیرامونی مدرسه و انتخاب رویکرد برنامه محوری نسبت به تعیین اهداف و طراحی برنامه عملیاتی اقدام کند.

 

به اشتراک بگذارید :