17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۶ ۱۱:۱۸:۳۶
کد مطلب:  669490
آموزش و پرورش مازندران منتشر کرد؛
جوابیه خبر « لزوم برخورد وزیر آموزش و پرورش با کسانی که درصدد استحاله ارزش های نظام هستند»

در پی انتشار خبر «لزوم برخورد وزیر آموزش و پرورش با کسانی که در صدد استحاله ارزش های نظام هستند» در برخی رسانه ها از جمله خبرگزاری خانه ملت، آموزش و پرورش مازندران جوابیه ای صادر کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، متن این جوابیه به شرح زیر است:

 

باسمه تعالی

در خصوص خبر «لزوم برخورد وزیر آموزش و پرورش با کسانی که در صدد استحاله ارزش های نظام هستند» به استحضار می رساند:

 در 27 تیرماه 97 همایشی با عنوان «مشاهیر شناسی» در کانون فرهنگی برادران شهرستان قائمشهر برگزار شد و از یکی از نخبگان این شهرستان و کشور به نام پروفسور بهروز برومند، پدر علم «نفرولوژی» ایران و «خیر مدرسه ساز» دعوت و از ایشان تجلیل به عمل آمد. در این همایش مسئولین شهری از جمله فرماندار محترم، بخشدار محترم مرکزی، شهردار محترم، اعضای محترم شورای اسلامی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان، مدیران مدارس، فرهنگیان و برخی از چهره های ارزشی و علمی حضور داشتند.    

برابر اطلاعات واصله در آغاز این مراسم، پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی، بدواً مدیر آموزش و پرورش قائمشهر ضمن خیر مقدم به حاضران و مهمان ویژه، از پروفسور برومند تقدیر و تجلیل نمودند، سپس فرماندار محترم و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان در سخنان خود ضمن بیان خدمات پروفسور برومند ، از حضور ایشان قدردانی و تجلیل نمودند.

در ادامه همایش، پروفسور برومند در مقدمه سخنرانی خود نکاتی را در باره زندگی نامه و مدرسه محل تحصیل خود مطالبی را مطرح نمودند و سپس به شرح زندگی و خدمات علمی دو تن از دانشمندان و پزشکان نامی ایران زمین به نام های« علی بن ربن طبری (سده 3 قمری) و «رشیدالدین فضل الله همدانی» (سازنده ربع رشیدی در تبریز--قرن6) پرداخت. موضوع سخنرانی پروفسور در باره شرح حال دانشمندان ایرانی بود و ضمن سخنرانی تعدادی اسلاید را در مورد پزشکان شهیر ایرانی و مازندرانی و توضیح خدمات آنان، ارائه دادند. در یکی از اسلایدها تصویر کوچکی دیده می شد که شبیه پرچم رژیم سابق بود. به محض رویت این اسلاید، بلافاصله از سوی مسئولین ، بویژه مدیر محترم آموزش و پرورش قائم شهر از پخش اسلاید جلوگیری به عمل آمد. بنابر اطلاعات واصله و مطمئن در سخنرانی نامبرده هیچ گونه سخنی علیه انقلاب اسلامی و مقدسات گفته نشد و در مراسم هیچ پرچمی نیز به اهتزار در نیامد. لازم بذکر است برخی از مسئولین شهرستان از جمله فرماندار تا پایان سخنرانی پروفسور حضور داشتند و اگر توهینی نسبت به نظام و انقلاب صورت می گرفت، قطعاً مورد اعتراض واقع می شد.

در پایان با توجه به این که در شرایط حساس کنونی جمهوری اسلامی ایران که دشمنان داخلی و خارجی با انواع و اقسام تحریم ها و فشارها قصد ایجاد شکاف و اختلاف میان نیروهای انقلابی و مدافع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را دارند به فرموده مقام معظم رهبری باید در حفظ اتحاد و همدلی و هم افزایی نیروهای انقلابی و امتحان پس داده کوشا باشیم که مبادا دشمنان قسم خورده از بزرگ نمایی مسائل یاد شده بهره برداری سیاسی نموده و ممری برای نفوذ خود متصور شوند.

ملاحظات :

- پروفسور برومند در طی مصاحبه ای پس از برگزاری همایش و انتشار برخی از مطالب و نسبت دادن ایشان به رژیم سابق، ضمن رد موضوع و همراه با ناراحتی  اعلام نموده است که برای من «توهینی بالاتر از این نیست که مرا طرفدار رژیم پهلوی بشمارند. در زمان شاه، چهار بار زندانی شدم و علیه آن رژیم، فعالیت های فراوانی داشتم.»

- حراست آموزش و پرورش شهرستان قائمشهر قبل از برگزاری همایش با توجه به برگزاری چنین همایشی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان  در خصوص رزومه و سمت های پروفسوربرومند، از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، تحقیقاتی و استعلام شفاهی به عمل آوردند و همکار حراست آن مجموعه شخصیت نامبرده را تأیید نمودند.

به اشتراک بگذارید :