3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۶ ۰۷:۱۱:۲۴
کد مطلب:  669103
وزیر آموزش و پرورش در آئین اختتامیه سی و شسمین دوره مسابقات قرآن دانش آموزان؛
تنها راه نجات بشر تمسک به قرآن کریم است

وزیر آموزش و پرورش در آئین اختتامیه سی وششمین دوره مسابقات قرآن دانش آموزان سراسر کشور، تنها راه نجات بشر از مشکلات امروزی را تمسک وتوسل به آموزه های قرانی دانست.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز وزیر آموزش و پرورش در آئین اختتامیه سی وششمین دوره مسابقات قرآن دانش آموزان پسر سراسر کشور، با گرامیداشت یاد وخاطر 36 هزارشهید دانش آموز،  وتشکر از صدا وسیما در رساندن صدای قرآن به گوش مخاطبان ، تنها  راه نجات بشر از مشکلات امروزی را تمسک وتوسل به آموزه های قرانی دانست و گفت: بشر امروز سرگردان و همواره به دنبال  راه نجات است اما متاسفانه مسیر هموار  و سرسبزی که خداوند در قرآن مشخص کرده است را رها نموده وبه جای آن مسیرهای بسیار خطرناکی را برگزیده است که جوامع را به سمت و سوی  نامطلوبی هدایت می کند.

 

وی ادامه داد: قران بزرگرترین وارزشمند ترین هدیه خالق به اشرف مخلوقات یعنی انسان است که متاسفانه به علت غفلت بشر همچنان محجور مانده است.

 

بطحایی  برگزاری چنین مسابقاتی را باعث انس جامعه با قران  دانست و افزود: براساس #سندتحول 6ساحت تربیتی داریم که باید زمینه لازم برای تحقق آنها به صورت متوازن  فراهم شود.

 

وی خطاب به دانش آموزان گفت: آینده کشور در دست شما دانش آموزان است، بنابراین باید برای فراگیری مهارت های مورد نیاز اداره زندگی فردی و اجتماعی که در  ساحت های ششگانه سند تحول آمده است، آماده باشید.

 

وزیر آموزش وپرورش اظهار کرد: تلاش می کنیم مدارس را طوری اداره کنیم که شرایط تحقق ساحت ها مهیا شود.

به اشتراک بگذارید :