16 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۴ ۰۹:۳۷:۱۸
کد مطلب:  668780
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان در مراسم معارفه مدیر آموزش و پرورش شهرستان طارم:
آموزش و پرورش بزرگترین و زیربنایی ترین دستگاهی است که در توسعه کشور نقش دارد

محمود شهبازی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان در مراسم معارفه مدیر آموزش و پرورش شهرستان طارم گفت:آموزش و پرورش بزرگترین و زیربنایی ترین دستگاهی است که در توسعه کشور نقش دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از طارم،مراسم معارفه مدیر آموزش و پرورش این شهرستان دیروز با حضور محمود شهبازی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان زنجان و سایر مدعوین استانی و شهرستانی برگزار شد.

محمودشهبازی در ابتدای این مراسم ضمن تقدیر از زحمات یعقوب رحمانی در زمان تصدی پست سرپرستی آموزش و پرورش طارم از وی به عنوان یک نیروی ارزشی نامبرد وگفت: باید از وجود چنین نیروهای ارزشمندی در پست های کلیدی استفاده کرد و به فکر پرورش نیروهای توانمند بود.

وی افزود: آموزش و پرورش بزرگترین و زیربنایی ترین دستگاهی است که در توسعه کشور نقش دارد .

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان زنجان گفت:آموزش و پرورش در هر توسعه ای که در کشور روی می دهد نقش اصلی و اساسی دارد.

شهبازی ضمن اشاره به سند تحول بنیادین گفت:در اسناد بالا دستی هم جایگاه آموزش و پرورش را خوب ترسیم کردند وسند تحول بنیادین نقطه ی عطف آموزش و پرورش است که تمام اهداف انقلاب در آن آمده است.

معاون آموزش متوسطه دستگاه تعلیم و تربیت آموزش و پرورش استان زنجان افزود:از این به بعد آقای رحمانی رسما به عنوان مدیر آموزش و پرورش شهرستان طارم، سکان هدایت این دستگاه عریض و طویل را برعهده خواهند گرفت و امید است تمامی نیروهای ستادی وآموزشی و پرورشی با همدلی و همفکری ، وی را در راستای کیفیت بخشی به امر تعلیم و تربیت دانش آموزان در زمینه های مختلف علمی ، فرهنگی وهنری و... همراهی نمایید.

این مقام مسؤل ضمن اشاره به وضعیت کنونی کشور تأکید کرد: هر جا که مسؤلین ما با هم همراه بودند  توانسته اند به وضعیت بدتر از شرایط کنونی هم پاسخگو باشند.

شهبازی تربیت شهروند در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران را از برنامه های سند تحول دانست و گفت:ما معتقدیم هر اتفاق خوبی که در جامعه رخ بدهد کلید اصلی آن به دست معلم است .

وی ضمن تتشکر از اعتماد مدیرکل آموزش و پرورش استان به آقای رحمانی گفت: اگر بخواهیم آموزش و پرورش را در صدر ببینیم و نیروهای متعهد ،متفکر و دلسوز و اسلامی تربیت کنیم باید معلمین را در یابیم و عزت کرامت و شأن و جایگاه معلم را در جامعه بالاتر ببریم.

محمود شهبازی همچنین به کارهای اجرایی آموزش و پرورش از جمله استقرار پایه دوازدهم، پروژه مهر، ساماندهی و سازماندهی نیروی انسانی و.. نیز در این مراسم اشاره نمود.

سپس نعمت اله محمدی رئیس اداره حراست آموزش و پرورش استان زنجان ضمن تقدیر از آقای رحمانی در زمان تصدی پست سرپرستی آموزش و پرورش شهرستان طارم گفت: آنچه که فکر می کنیدجزء صداقت و نیکی و رحمت نیست و شهادت می دهم زحمات این بزرگوار مملو از رحمت واسعه ی الهی است.

وی افزود: امیدوارم با حفظ اقتدار و انسجام شما همکاران  برای ارتقاء فرهنگ تعلیم و تربیت فرزندان این شهرستان قدم هایی مثبت برداشته شود.

محمدی ادامه داد: با وحدت رویه و خرد جمعی می توان در انجام امورات اداری به نتیجه مطلوبی دست یافت.

گفتنی است،در این مراسم یعقوب رحمانی مدیر جدید  دستگاه تعلیم و تربیت شهرستان طارم نیز حسن اعتماد مدیرکل محترم، معاونین و نیروهای ستادی اداره کل آموزش و پرورش استان، فرماندار، امام جمعه و سایر مسؤلین شهرستان به وی تقدیر وتشکر نمود.

رحمانی افزود: در یک اداره بدون مشورت و خرد جمعی نمی توان کاری را به خوبی انجام داد بنده حقیر  نیز این امر مهم را همیشه سرلوحه تمامی کارهایم قرار داده ام و اگر موفقیتی در دستگاه تعلیم و شهرستان حاصل شده است نتیجه زحمات تمامی همکاران اعم از نیروهای ستادی، مدیران و معلمان فرهیخته شهرستان می باشد.

وی ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در آموزش و پرورش شهرستان در طول یک سال گذشته به کارهای اجرایی این دستگاه برای شروع سال تحصیلی با نشاط بدون دغدغه از جمله: پروژه مهر، ساماندهی و سازماندهی بهینه نیروی انسانی، برگزاری جلسات منظم از جمله شورای اداری، معاونین، شورای پروژه مهر، کمیته انتصابات، کمیته سازماندهی و ساماندهی، نقل و انتقالات ، استقرار پایه دوازدهم و ... نیز اشاره نمود.

لازم به ذکر است یعقوب رحمانی مدیر آموزش و پرورش این شهرستان نزدیک به 31 سال سابقه خدمت از جمله تدریس در مدارس متوسطه شهرستان، مدیر دبیرستان و پیش دانشگاهی، مدیر مجتمع آموزشی و پرورشی و همچنین دو دوره معاون پشتیبانی اداره را در کارنامه درخشان خود دارد و دارای مدرک تحصیلی لیسانس ادبیات فارسی می باشد.

در پایان با اهداء حکم مدیر آموزش و پرورش شهرستان طارم با دستان معاون آموزش و متوسطه اداره کل، رئیس اداره حراست  آموزش و پرورش استان و همکاران اداری یعقوب رحمانی رسما به عنوان مدیر دستگاه تعیلم وتربیت شهرستان معرفی شد.

به اشتراک بگذارید :