0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۳ ۱۹:۲۱:۰۹
کد مطلب:  668513
معاون استاندار خراسان رضوی:
آموزش و پرورش اولویت اصلی استان است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: مسئولان استان به مسائل و مشکلات آموزش و پرورش آگاهی دارند و حل مشکلات آموزش و پرورش اولویت اصلی استان است.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی محمد رحیم نوروزیان در نشست شورای آموزش و پرور ش استان  که در محل اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد اظهار داشت: با استقرار پایه دوازدهم  آموزش و پرورش با کمبود نیروی انسانی مواجه است و باید این شرایط به درستی برای مردم و خانواده ها تبیین شود و البته تدبیر و چاره اندیشی مناسب هم صورت گیرد
معاون استاندار ریشه بسیاری از مشکلات را محدودیت منابع مالی و انسانی دانست و اظهار داشت: با برنامه ریزی دقیق و استفاده از ظرفیت های موجود می توان از مشکلات نیروی انسانی در آموزش و پرورش عبور کرد.
وی افزود: در جهت تامین بخشی از نیروی انسانی، ادغام و تجمیع مدارس سطح استان باید بر اساس چارچوب منطقی، روان و تعریف شده باشد . آموزش و پرورش نیز  طرح های کارشناسی شده را به شورای آموزش و پرورش ارائه نماید و بطور عملیاتی خواسته های خود را تعریف و طرح نماید.
وی تصریح کرد: پیشنهادات اجرایی و راهکارهای حل مشکلات آموزش و پرورش بویژه در حوزه نیروی انسانی  جهت تصویب به شورای آموزش و پرورش استان ارائه شود.
معاون استاندار یکی از راه های برون رفت از وضعیت موجود را توجه به مدارس غیر دولتی دانست و اظهار داشت:در راستای حل مشکلات موسسان مدارس غیر دولتی  پیشنهاد  می شود تسهیلات اشتغال به این موسسان اختصاص خواهد یابد.

نوروزیان یکی از آسیب های اردوهای دانش اموزی را ملاحظات ایمنی دانست و گفت: با رعایت کلیه ملاحظات ایمنی، مکانی و سنی و بر اساس دستور العمل های موجود، برگزاری اردوهای دانش آموزی مقطع ابتدایی در سطح استان بلامانع است.

به اشتراک بگذارید :