0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۳ ۱۲:۵۰:۵۷
کد مطلب:  668404
در جلسه شورای آموزش و پرورش خراسان رضوی مطرح شد :
از افزایش نرخ باسوادی در استان تا راهکارهای مواجهه با بحران منابع انسانی

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی و معاون پژوهش این اداره کل در جلسه شورای آموزش و پرورش استان درخصوص راهکارهای توسعه اقدامات این دو حوزه گزارشی ارائه کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، مصطفی اسدی در این جلسه گفت : نرخ باسوادی رده سنی 15 سال به بالا در ایران و جهان برابر است،براساس آمارهای ارایه شده ، در کل جهان حدود 750 میلیون بی سواد داریم، در ایران حدود 8/5 میلیون کم سواد و بی سواد زندگی می کنند که غالب جمعیت این افراد در رده سنی 65 سال به بالا هستند 

وی خاطر نشان کرد :خراسان رضوی در مقایسه با سایر استان ها در زمینه توسعه برنامه های سوادآموزی و کاهش آمار بی سوادان موفق تر بوده است و در شرایط کنونی حدود159 هزار بی سواد بین 10 تا 49 سال در استان داریم که 23 هزار نفر از آن ها تبعه خارجی هستند.

اسدی با بیان اینکه فعال شدن شوراهای پشتیبانی سوادآموزی و توسعه مراکز یاددهی و یادگیری از اولویت های اصلی برنامه های آموزش و پرورش خراسان رضوی در حوزه سوادآموزی است گفت:امسال قصد داریم مراکز یاددهی و یادگیری را به 100 مرکز برسانیم تا با اتکا به همین موضوع شاهد رشد شاخص های سوادآموزی در استان باشیم.

حمید کفشکنان معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش هم در این جلسه بااشاره به لزوم توجه به موضوع ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش استان اظهار داشت :اوج استخدام آموزش و پرورش در سال های 67 تا 70 صورت گرفته و خروج این نیروها هم از امسال شروع می شود یعنی 30 سال خدمت آنان تمام می‌شود. با این وجود با تدابیری که اندیشیده شده است بخشی از این‌ها باز ممکن است از سازمان خارج نشوند، در عین حال در شرایط فعلی حدود 13هزار و 800 نفر کمبود نیرو در سطح استان داریم که حدود هزار نفر از این کمبود با استفاده از معلمان پذیرش شده دانشگاه فرهنگیان پوشش داده می‌شود و با احتساب تمام این وروردی و خروجی‌ها باکمبود حدود 300 هزار ساعت معلم در هفته مواجه هستیم.

وی افزود: این کمبود و ریزش نیرو تنها مربوط به استان خراسان رضوی نمی‌شود بلکه تمام کشور با این چالش رو به رو هستند لذا ما نمی توانیم برای حل این مشکل منطقه ای عمل کنیم و تابع یکسری قوانین و مقررات در حوزه سیاست گذاری سرمایه های انسانی وزارت آموزش و پرورش هستیم.

کفشکنان ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش یکسری نرم ها و شاخص هایی را در رابطه با مدیریت سرمایه های انسانی به ما ابلاغ کرده است که بر اساس تعداد کلاس، تعداد کارکنان آموزشی و نسبت کارکنان آموزشی به دانش آموزان پیش بینی شده است ، برای جبران این کمبودها یک بخش را حد توان خودمان و محدودیت ها با توزیع مناسب نیرو پوشش می دهیم و در ادامه با بهره گیری از نیروهای حق التدریس  کمبودها را جبران می کنیم.

کفشکنان افزود: بر این اساس و با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص فعالیت های جهادی،  طرح «معلم جهادی» در آموزش و پرورش خراسان رضوی تدوین شده و به وزارت آموزش و پرورش ارائه شده است که پس از بررسی، تصویب و اجرا می تواند به حل این چالش ها کمک کند.

وی تاکید کرد: با اجرای این طرح می توانیم نمونه ای از کار جهادی را در آموزش و پرورش نهادینه کنیم،  این طرح بخش‌های مختلفی دارد و در آن استفاده از ظرفیت های برون‌سازمانی و همچنین مردم به صورت عام مد نظر است.

 

به اشتراک بگذارید :