23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۳ ۱۲:۰۹:۵۶
کد مطلب:  668331
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی تاکید کرد:
توجه به درس تربیت بدنی برای ایجاد شادابی و نشاط در مدارس

آیین افتتاحیه طرح ملی دوره آموزشی تربیت بدنی ویژه آموزگاران دوره اول ابتدایی دخترانه امروز با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی قاسمعلی خدابنده مدیر کل این سازمان در آیین افتتاحیه طرح ملی دوره آموزشی تربیت بدنی ویژه آموزگاران دوره اول ابتدایی دخترانه اظهار کرد:این دوره آموزشی با هدف توانمنمد سازی معلمین و علاقه مند کردن دانش آموزان به زنگ تربیت بدنی  و امر ورزش برگزار خواهد شد.

وی افزود :ورزش و تربیت بدنی هم در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مورد تاکید است و در شرایط امروز به عنوان یک پدیده اجتماعی مطرح می گردد،چراکه شاخص بهداشت و سلامت که از نتایج تربیت درست بدنی است یکی از پارامترهای توسعه یافتگی در جهان محسوب می شود.

خدابنده با اشاره به لزوم توجه بیش از پیش دولت به حوزه تربیت بدنی و ورزش تصریح کرد :در دنیای امروز امکان تحرک از دانش آموزان ما گرفته شده است و لذا باید از فرصت ایجاد شده در ساعت درس تربیت بدنی استفاده کنیم تا بتوانیم آمار بسیاری از امراضی که در جامعه ما در حال گسترش است کاهش داده و همچنین در جهت اصلاح ساختار قامتی دانش آموزانی که از این لحاظ با مشکل روبه رو هستند و نیز ایجاد شادابی و نشاط در مدارس گام برداریم.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی همچنین خاطر نشان کرد :دوره آموزشی که ویژه آموزگاران مقطع ابتدایی برگزار می شود زمینه نگاه تخصصی تر همکاران به تربیت بدنی را فراهم می آورد چراکه برای تعلیم و تربیت تمام ساحتی باید به تربیت بدنی و سلامت دانش آموزان در کنار سایر دروس اهمیت داده و فرهنگ ورزشکاری و ورزش دوستی را رواج دهیم.

 

به اشتراک بگذارید :