23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۳ ۰۸:۱۵:۲۲
کد مطلب:  668005
سیزدهمین دوره اردوی زیارتی دانش آموزان دختر زیارت اولی:
زائران زیارت و عشق

زیارت اولی ها از گوشه گوشه ایران بزرگ ،به شوق زیارت امام مهربانی ها (ع)میهمان سرزمین آفتاب شدند.

هر کدامشان با حاجتی آمده اند....

از گوشه گوشه ایران بزرگ...به شوق زیارت امام مهربانی ها (ع)....برای زیارتی شیرین تر از نبات ،خوش رنگ تر از زعفران و خوشبو تر میهمان شده اند،میهمان سرزمین آفتاب...

محدثه عبادی که از البرز زائر آقا شده رو به حرم ایستاده و با امام درد و دل می کند :(( سلام آقا جان، سلام

اومدم پابوست، برای اینکه بوسه‌هامو بعد از 17 سال مهمون ضریحت کنم، برای اینکه باهات درد و دل کنم و سفره حرفامو برات باز کنم. اومدم برای اولین بار به گنبد طلاییت نگاه کنم دعا کنم برای تمام مریض‌ها، برای تمام بی‌گناهایی که به خاطر جرائم غیرعمد سال‌هاست از خانواده‌هاشون دورن، برای تمام عاشقا و رسیدنشون بهم، برای تمام کسایی که مشکل دارن امیدوارم که مشکلشون حل بشه و بتونن شب ها رو با آرامش بخوابن ..... وقتی میرن مسافرت با آرامش برن نه اینکه غم‌هاشونم تو کوله‌هاشون باشن دلم می‌خواد اونام بتونن از ته دل لبخند بزنن .ما دعا میکنیم ان‌شاالله اگه قابل باشیم مستجاب میشه، پس آقا جانم می‌خوام برای همه ازت آرامش بخوام ، آرامش که باشه همه چیز هست و برعکس .

راستی آقا جونم قراره تو امسال اولین نفر تولدمو تبریک بگی خیلی خوشحالم که امسال تو این روز قشنگ کنارتوتم بهترین تولدم میشه امسال .))

اینجا ،اردوگاه ثامن الحجج (ع) مشهد پر شده از عطر لبخند هایی که شوق دیدار دارد...معصومه از زنجان زائر آقاست...چشمانش خیس است اما برق شادی در اعماق نگاهش پیداست...از او می خواهیم در حس و حال خوبش شریک شویم:((سلام آقای خوبان، سلام ای آقای غریب چند سال پیش آرزوی دیدنت رو داشتم؛ چندسال پبش میخواستم با مادربزرگ نابینام به محضر تو بیام تا شفای چشمانش رو از تو بخوام اما نشد یعنی مادربزرگم فوت کرد .

از اون موقع باتو قهر کرده بودم دیگه نمیخواستم بیام پیشت، اما وقتی چند روز پیش از مدرسه زنگ زدن و گفتن اسمت برای اردوی مشهد دراومده اولش نمیخواستم بیام ولی بعدش دلم هواتو کرد ، دلم هوای ضریح و گنبد طلایی و کبوتراتو کرد ؛ دیگه قهرم رو کنار گذاشتم و اومدم ، اومدم تا این بنده آلود هرو پاک کنی.

آقای خوبان اومدم شفای مادر مریضم رو ازت بگیرم مادر من 38 ساله و پدرم 48 ساله است اما هیچ کدومشون هنوز مشهد نیومدن ما 4 تا خواهریم موقعی که میخواستم بیام بغغض کرده بودم چرا که خانوادم هم هوای حرمت رو داشتتن.

اومدم تا ازت بخوام سند اومدن اون هارو هم به مشهد با دستای خودت براشون امضاکنی و خودم را همچون که معنای اسمم پاک و پاکیزه است پاک و پاکیزه کنی . ای ضامن آهو ترو به حق جوادت ضامن من و اعضای خانوادمم باش .))

قلم به دست دلمان داده ایم و برایتان از حس و حال زائران نوجوانی می نویسیم آرزوهایشان فراتر از مادیات است...گوشه از اردوگاه دختر نوجوانی ایستاده و در حال مناجات است...منتظر می مانیم تا راز و نیازش را تمام کند...به سراغش که میرویم و از احساسش می پرسیم برایمان می گوید :((

ینجا یه حال و هوای خاصی داره آرامشی اینجا دارم که هیچ جا قابل لمس نیست . اصلا کلا این احساس خاص مخصوص آقاست

من اومدم که از آقا ظهور امام زمان رو بخوام. خیلی دوست دارم من هم حتما از یاران ایشون باشم ، بعد از اونم خیلی دوست دارم دستمو بگیرن تا من و همه هم سن و سالام تو کنکور قبول شیم .

من خیلی خوشحالم خیلی چون روز قبل از اینکه بهم زنگ بزنن داشتم کتابامو مرتب میکردم که یهو چشمم افتاد به عکس حرم اون لحظه دست خودم نبود فوری زدم زیر گریه تا صبح گریه میکردم تا اینکه صب از اداره آموزش و پرورش با من تماس گرفتن و گفتن اسمت برای اردوی مشهد دراومده .))

اینجا بیان احساس در قالب واژه ها نمیگنجد...فاطمه از خراسان شمالی میهمان مشهدی هاست...از حس و حالت زیارت از او می پرسیم...می گوید :(( خیلی حس خوبیه، حسیه که اصلا نمیشه توصیفش کرد و به زبون آوردش چون امام رضاست و یک دنیا ، مردم از سرتاسر دنیا میان حرمش چون مطمئن هستن که هرچیزی رو که ازش بخوان اگه به صلاحشون باشه بهشون میده؛ بلاخره هرکس یک مشکلی داره، یک آرزویی داره به ماهم گفتن هرمشکلی داره راه حلش و از امام رضا بخواد ماهم به هرحال مشکلات شخصیه زندگی خودمون رو داریم زندگی هیچکس بی مشکل نیست ، از امام رضا میخوام سلامتی مادرم رو بهش برگردونه مادری که برام هم پدر بوده و هم مادر و اینکه خیلی دوست دارم بتونم یک دانشگاه خوب قبول شم که هم مادرم رو خوشحال کنم و هم بتونم زحماتشو جبران کنم . ))

6 هزار نوجوان با قلبی پاک در این روزها میهمان امام مهربانی ها(ع) بودند و مجموعه بزرگ آموزش و پرورش خراسان رضوی بار دیگر افتخار خدمت گذاری به زائران علی بن موسی الرضا (ع) را پیدا کرد

آری...

گرچه حال و روز زمین و زمان بد است...

اینجا برای عشق شروعی مجدد است...

به اشتراک بگذارید :