23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۲ ۱۱:۰۱:۱۶
کد مطلب:  667619
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش خراسان رضوی استان خبر داد :
کاهش 26درصدی متقاضیان نقل وانتقال در آموزش و پرورش استان

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در شرایط فعلی حدود 13هزار و 800 نفر کمبود نیرو در سطح استان داریم که حدود هزار نفر از این کمبود با استفاده از معلمان پذیرش شده دانشگاه فرهنگیان پوشش داده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، حمید کفشکنان با بیان این مطلب اظهار کرد: با بررسی‌های انجام شده در مورد کمبود نیرو در آموزش و پرورش استان، میزان نیروی خروجی از بدنه آموزش و پرورش و نیرو های ورودی به آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید محاسبه شده است اما با توجه به اینکه تا پایان شهریور ماه ممکن است در ورودی و خروجی نیرو تغییرات خاصی صورت پذیرد، در آن زمان عدد نهایی و عملیاتی کمبود نیروی انسانی اعلام می شود.

وی گفت: اوج استخدام آموزش و پرورش در سال های 67 تا 70 صورت گرفته و خروج این نیروها هم از امسال شروع می شود یعنی 30 سال خدمت آنان تمام می‌شود. با این وجود با تدابیری که اندیشیده شده است بخشی از این‌ها باز ممکن است از سازمان خارج نشوند، در عین حال در شرایط فعلی حدود 13هزار و 800 نفر کمبود نیرو در سطح استان داریم که حدود هزار نفر از این کمبود با استفاده از معلمان پذیرش شده دانشگاه فرهنگیان پوشش داده می‌شود و با احتساب تمام این وروردی و خروجی‌ها باکمبود حدود 300 هزار ساعت معلم در هفته مواجه هستیم.

وی افزود: این کمبود و ریزش نیرو تنها مربوط به استان خراسان رضوی نمی‌شود بلکه تمام کشور با این چالش رو به رو هستند لذا ما نمی توانیم برای حل این مشکل منطقه ای عمل کنیم و تابع یکسری قوانین و مقررات در حوزه سیاست گذاری سرمایه های انسانی وزارت آموزش و پرورش هستیم.

کفشکنان ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش یکسری نرم ها و شاخص هایی را در رابطه با مدیریت سرمایه های انسانی به ما ابلاغ کرده است که بر اساس تعداد کلاس، تعداد کارکنان آموزشی و نسبت کارکنان آموزشی به دانش آموزان پیش بینی شده است ، برای جبران این کمبودها یک بخش را حد توان خودمان و محدودیت ها با توزیع مناسب نیرو پوشش می دهیم و در ادامه با بهره گیری از نیروهای حق التدریس  کمبودها را جبران می کنیم.

استفاده بهینه از نیروی انسانی؛ فرصتی برای آموزش و پرورش

وی با بیان اینکه در سال‌های آینده این خروجی نیرو مضاعف می شود اظهار کرد: باید چالش کمبود نیرو را به فرصت تبدیل کنیم و استفاده بهینه از نیروی انسانی داشته باشیم، در واقع باید طوری برنامه ریزی کنیم که از ساعت به ساعت نیرو ها استفاده شود و تا جایی که امکان دارد هیچ نیرویی در ابتدای مهرماه حتی یک ساعت از تدریس موظفش بلاتکلیف نمانده باشد.

کفشکنان گفت: در آموزش و پرورش چالش کمبود سرمایه های انسانی به وجود آمده است که شاید به نظر برسد چالشی درون سازمانی باشد، اما ما متعقدیم این چالش آثار اجتماعی دارد و مانند بسیاری از مشکلاتی که ممکن است در جامعه به وجود بیاید باید با حضور مردم و سایر دستگاه‌ها آن را برطرف کرد.

کفشکنان افزود: بر این اساس و با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص فعالیت های جهادی،  طرح «معلم جهادی» در آموزش و پرورش خراسان رضوی تدوین شده و به وزارت آموزش و پرورش ارائه شده است که پس از بررسی، تصویب و اجرا می تواند به حل این چالش ها کمک کند.

وی تاکید کرد: با اجرای این طرح می توانیم نمونه ای از کار جهادی را در آموزش و پرورش نهادینه کنیم،  این طرح بخش‌های مختلفی دارد و در آن استفاده از ظرفیت های برون‌سازمانی و همچنین مردم به صورت عام مد نظر است.

معاون پژوهش،برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش استان همچنین درخصوص طی شدن مراحل نقل و انتقال فرهنگیان استان نیز گفت: این فرآیند از هفتم خرداد 97 آغاز شده و انشاالله تا چند روز دیگر نتایج نهایی آن اعلام خواهد شد.

کاهش 26 درصدی متقاضیان نقل و انتقلات در آموزش و پرورش خراسان رضوی

وی ادامه داد: تعداد تقاضا برای نقل و انتقالات در سال گذشته حدود 10 هزار نفر بوده که با 26 درصد کاهش امسال به 6 هزار و 391 نفر رسیده که از این تعداد 4 هزار 592 نفر از بانوان و هزار و 799 نفر از آقایان متقاضی بودند. بانوان به دلایل مختلفی اعم از ازدواج ، سرپرستی خانوار و شرایط خاصی که ممکن است برای آنها بوجود آید آمار بیشتری را به خود اختصاص داده اند.

وی گفت:ساماندهی به مدیریت نقل و انتقالات و مدیریت جذب بومی نیروی انسانی باعث شده است تعداد متقاضیان انتقال نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته باشد و براساس اطلاعاتی که داریم بیشترین حجم تقاضا برای نقل و انتقالات در مقطع تحصیلی ابتدایی است که در آن حدود هزار و 600 نفر درخواست خروج از قطب را داشتند که از این تعداد 9 درصد درخواست انتقال موقت و 91 درصد درخواست انتقال دائم ارائه کرده اند، ضمن این که میانگین سنوات خدمت متقاضیان نقل و انتقالات نیز 16 سال می باشد.

کفشکنان ادامه داد: مشمولین کمیسیون پزشکی برای انتقال 125 نفر بوده که از این تعداد با انتقال 51 نقر در کمیسیون موافقت شده است، همچنین هزار و 749 نفر از متقاضیان نیز شرایط انتقال را دارند که باید در کمیسیون مربوطه موافقت نهایی صورت گیرد.

تغییر سمت نیروی های قرارد داد کار معین بر اساس دستور العمل وزارت پیگیری می شود

وی در ادامه به موضوع تغییر سمت نیروهای قرارداد کار معین آموزش و پرورش خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: در بخشنامه وزارت آموزش و پرورش در سال 91 مجوز تغییر سمت نیروهای قرارداد کارمعینی که ارتقا مدرک تحصیلی داشتند صادر شده است، بالا بردن انگیزه کارکنان برای ارتقاء سطح تحصیلات، بکار گیری این نیرو ها در جایی غیر از سمت خودو  پایین بودن انگیزه نسبت به انجام کاری که قبلی و پذیرفتن انتقال افراد تغییر سمت یافته به مناطق کمتر برخوردار توسط خود آن ها از دلایل اهمیت این موضوع است.

معاون مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در پایان گفت: افراد واجد شرایط برای تغییر سمت که استاندارد های لازم را در وجه های مختلف تخصصی، اخلاقی ،دینی ، اجتماعی ، سلامت و ... داشته باشند بررسی شده اند ، مجموع این بخش از کارکنان حدود 200 نفر در استان خراسان رضوی است که درصورت موافقت امور اداری این تغییر سمت انجام خواهد شد.

منبع: پانا

به اشتراک بگذارید :