27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۳۱ ۱۳:۰۱:۵۰
کد مطلب:  666422
تمدید تغییر ساعات کاری ادارات در خراسان رضوی تا ۱۵ مردادماه

استاندار خراسان رضوی از تمدید و تداوم تغییر ساعات کاری ادارات ، بانک ها و مراکز عمومی و موسسات عمومی غیردولتی تا نیمه مردادماه در استان خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی به نقل از استانداری این استان؛ علی رضا رشیدیان استاندار با بیان این مطلب افزود : با توجه به پیش بینی های هواشناسی مبنی بر تداوم موج گرما در مردادماه در اکثر نقاط استان و تاکید وزیر نیرو بر ضرورت همراهی در مدیریت مصرف برق و آب ، ساعات کاری ادارات همچنان به روال هفته های اخیر در استان از ساعت 6:30 تا ساعت 13:30 خواهد بود.
 وی عنوان کرد : پایان ساعت کار اداری برای روزهای پنجشنبه ساعت 12:30 می باشد.
 وی تصریح کرد : ساعات کار بیمارستان ها ، مراکز درمانی ، خدماتی ، امدادرسانی و اورژانس به روال سابق است ، افزود :
وی همچنین تصریح کرد : زمان فعالیت مهد کودک ها به تناسب ساعات کاری ادارات تنظیم می شود و بر این مبنا از ساعت 5:45 دقیقه صبح که کودکان را پذیرش می کنند تا 14:15 دقیقه فعال هستند. 
رشیدیان تاکید کرد : به منظور افزایش پایداری شبکه برق سراسری ،مدیران دستگاه ها و نهادها باید ضمن رعایت سایر مفاد این مصوبه ، با هدف به حداقل رساندن مصرف برق طی ساعات کاری ،تمامی وسایل سرمایشی و روشنایی غیر ضروری بعد از ساعات کاری را از مدار خارج نموده و در صورت لزوم از ظرفیت دیزل ژنراتورهای اضطراری در مجموعه های خود بهره گیرند و بدین منظور باید تمهیدات مورد نیاز فراهم تدبیر شود.
این تغییر ساعات کاری ادارات و بانک ها از روز سه شنبه 19 تیرماه بر اساس مصوبه هیات وزیران و تقاضای شرکت های توزیع نیروی برق در استان همانند بسیاری از نقاط کشور اجرایی شده است و با تداوم گرما تصمیم بر تمدید مجدد این زمان تا نیمه مردادماه گرفته شده است.

 

به اشتراک بگذارید :