28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۳۰ ۰۳:۳۳:۴۴
کد مطلب:  665314
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
برگزاری نشست مسئولان واحد سواد آموزی مناطق 21گانه شهرستانهای استان تهران

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری نشست مسئولان واحد سواد آموزی مناطق 21گانه شهرستانهای استان تهران در مهمانسرای فرهنگیان شهر ری خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، سعید شهریاری معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه که مطالعه و خواندن فعالیت باارزشی است که موجبات پیشرفت جامعه در زمینه‌های فناوری، اقتصادی و اجتماعی را فراهم می سازد، تاکید کرد:مطالعه کتاب در افراد بزرگسال ، قدرت حافظه و تمرکز را بهبود می‌بخشد وباعث کاهش استرس می‌شود.

وی افزود: بزرگسالان و سالمندانی که وقت خود را با خواندن کتاب می‌گذرانند نشانه‌های کاهش شناختی کمتری دارند و در فعالیت‌های ذهنی بیشتر شرکت می‌کنند.

 

شهریاری ادامه داد:  پیشرفت مهارت‌های فکری، ساخت کلمات، بهبود مهارت‌های نگارشی و مهارت‌های ارتباطی از جمله دیگر مزایای کتابخوانی در افراد بزرگسال کم سواد  می باشد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه مسئولیت در نظام اسلامی باید عرصه تجلی بندگی خدا و خدمت به مردم باشد ،تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی به اعتماد و حمایت مردمی نیازمند است و رسیدن به این هدف جز با خدمت‌رسانی صادقانه، خالصانه و بی‌منت مسئولان و کارگزاران نظام به دست نخواهد آمد.

 

شهریاری ، رفتار شایسته و مناسب کارکنان با ارباب رجوع را بیشتر از انجام گرفتن امور آنها در میزان رضایتمندی مراجعین در خور اهمیت دانست و افزود: کارکنان ادارات آموزش و پرورش یک وظیفه‌ اساسی دارند و آن خدمت به مردم و پاسخگو بودن به خواسته‌ها ی دانش اموزان و اولیای آنها می باشد.

 

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: ایجاد وحدت رویه برای انجام فعالیتهای سواد آموزی، تعیین فرایند نظارت حضوری و غیر حضوری و ثبت در سامانه سواد آموزی، تبیین نحوه محاسبه حجم فعالیت حوزه های مختلف سواد آموزی در سال 97و تشریح چگونگی فرایند برون سپاری از جمله مواردی بود که در این نشست به بحث پیرامون آن پرداخته شد .

 

 

به اشتراک بگذارید :