27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ ۰۸:۰۱:۲۱
کد مطلب:  664191
آغاز مرحله دوم سیزدهمین دوره اردوی دانش آموزان دختر زیارت اولی در مشهد

مرحله دوم از سیزدهمین دوره اردوی زیارتی دانش آموزان دختر زیارت اولی با حضور مدیر کل آموزش و پرورش و نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی قاسمعلی خدابنده مدیر کل این سازمان در آیین افتتاحیه مرحله دوم سیزدهمین دوره اردوی دانش آموزان دختر زیارت اولی اظهار کرد: خداوند در قرآن از دختران با تعبیر کوثر یاد کرده است و این نشان دهنده جایگاه والای آنان نزد خداوند است.
وی افزود:دختران گل های خوشبویی از بهشت هستند که در هنگام فرزندی دری از درهای بهشت برای والدین،هنگام همسری مکمل نیمی از دین همسران خود هستند و به هنگام مادری بهشت زیر پای آن هاست.
خدابنده ضمن اشاره به فضیلت زیارت حضرت علی بن موسی الرضا (ع)اظهار کرد: همه مومنین به خصوص شیعیان ارادت زیادی به خاندان نبوت و ائمه اطهار دارند که دلی و قلبی است و اگر حتی روایتی مبنی بر فضیلت زیارت نداشتیم هم د به زیارت این عزیزان نائل می شدیم.
وی گفت: شما که به زیارت امام رضا نائل شده اید و این توفیق نصیب شما شده است، برای همه دعا کنید، برای بهبود و ضعیت زندگی مردم و آینده خودتان دعا کنید، همچنین برای همکلاسی های خودتان که دوست داشتند جای شما باشند دعا کنید و در راس همه اینها جهت تعجیل در ظهور حضرت ولی عصر (عج) دعا کنید.

صرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: این درگاه بسیار بزرگ است و این خاندان، خاندان کرم هستند، سعی کنیم خواسته های بزرگ داشته باشیم و کسی خواسته بزرگ دارد که خود بزرگ باشد

وی ادامه داد: از حضرت رضا(ع) بخواهیم روح مان را بلند کند، اول معرفت بخواهیم چرا که مهم است امام را بشناسیم و در مسیر امام باشیم.

قابل ذکر است آموزش و پرورش خراسان رضوی در دهه کرامت میزبان بیش از 6 هزار و 800 دانش آموز زیارت اولی است.

 
به اشتراک بگذارید :