21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ ۱۰:۳۸:۱۹
کد مطلب:  664001
منطقه 15 میزبان کارشناسان حقوقی مناطق 19 گانه شهر تهران
با حضور ریاست منطقه 15و دکتر شریفی معاون مجتمع قضایی شهید محلاتی برگزار شد

مدیرآموزش و پرورش منطقه 15 در این جلسه گفت : مسئولین امور حقوقی در آموزش و پرورش، نگهبان حقوق عظیم ترین و شریف ترین انسان های کشور هستند

به  گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش منطقه 15روزیکشنبه بیست و چهارم تیرماه جلسه کارشناسان حقوقی مناطق 19 گانه آموزش و پرورش شهر تهران با حضور حسینی ریاست منطقه ، نامور مسئول اداره حقوقی اداره کل اموزش و پرورش شهر تهران و دکتر شریفی معاونت مجتمع قضایی شهید محلاتی بمیزبانی آموزش و پرورش منطقه 15 برگزار شد .

سید ولی حسینی مدیریت آموزش و پرورش منطقه 15 در این گردهمایی با بیان مشکلاتی که آموزش و پرورش مناطق در بحث های حقوقی دارند تاکید کرد: استمرار آموزش های حقوقی در بحث املاک به کارشناسان تا با مسائل روز حقوقی، قوانین،دستورالعمل ها و آشنا شوند اهمیت بالایی دارد و کارشناسان حقوقی مشاورانی امین در دستگاه هایی اجرایی و دولتی هستند که بایستی با تسلط کامل بر قوانین از اراضی و املاک حوزه استحفاظی خود کوشا باشند.

مدیرآموزش و پرورش منطقه 15 ادامه داد : مسئولین امور حقوقی در آموزش و پرورش، نگهبان حقوق عظیم ترین و شریف ترین انسان های کشور هستند

حسینی اظهار کرد: مسئولیت حوزه امور حقوقی در مجموعه آموزش و پرورش بسیار حساس  و کاملاً تخصصی است و نیازمند افراد متخصص و متعهد در امور مربوطه است .

همچنین در ادامه نامور مسئول اداره حقوقی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران نکاتی را مطرح کرده و بر بازدیدهای مستمر کارشناسان حقوقی از اراضی و املاک و مستندسازی املاک برای حفاظت از آنان تأکید کرد.

وی افزود: این گردهمایی که به همت کارشناسان حقوقی مدیریت منطقه 15 و با حضور دکتر شریفی معاونت مجتمع قضایی شهید محلاتی و کارشناسان حقوقی آموزش و پرورش برگزار میشود،  فرصت خوبی است تا کارشناسان حقوقی با نحوه تثبیت و مستند سازی املاک دولتی، قانون آیین دادرسی کیفری، نحوه رفع اختلافات دستگاه های دولتی و اجرایی و.... بیش از پیش آشنا شوند.

در ادامه دکتر شریفی معاونت مجتمع قضایی شهید محلاتی ، به ارائه راهکارهایی در خصوص مسائل حقوقی و حفظ املاک آموزش و پرورش پرداخت.

وی خطاب به کارشناسان حقوقی تأکید کرد: حاکمیت قانون در حیطه مدیریت و اقتدار یک مجموعه و سازمان که مسئولیت سنگین آن را بر دوش دارید، بسیار مهم و تعیین کننده است

شریفی تصریح کرد: از وظایف اصلی مسئولان امور حقوقی ایجاد محیط امن برای فرهنگیان و نگهبانی از حقوق این عظیم ترین و شریف ترین انسان ها در کشور است

وی با بیان این که تعامل هرچه بیشتر دستگاه قضایی و مجموعه آموزش و پرورش می تواند در کاهش مشکلات کمک کند از کارشناسان حقوقی خواست با به روز کردن اطلاعات حقوقی خود که همیشه در حال تغییر است، نقش مهم خود را هر چه بهتر در دفاع از آموزش و پرورش ایفا کنند.

به اشتراک بگذارید :