27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ ۱۴:۴۰:۳۰
کد مطلب:  663993
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جمع دانش آموزان دختر برگزیده مشهدی:
توسعه پایدار نیازمند حضور بانوان توانمند از لحاظ علمی و مهارتی است

آیین تجلیل از دانش آموزان دختر برگزیده مشهدی به مناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س)و روز ملی دختر به میزبانی آموزش و پرورش ناحیه 6 مشهد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی قاسمعلی خدابنده مدیر کل این سازمان در آیین تجلیل از دختران برگزیده نواحی آموزش و پرورش سطح شهر مشهد اظهار کرد: خداوند در قرآن از دختران با تعبیر کوثر یاد کرده است و این نشان دهنده جایگاه والای آنان نزد خداوند است.
وی افزود:دختران گل های خوشبویی از بهشت هستند که در هنگام فرزندی دری از درهای بهشت برای والدین،هنگام همسری مکمل نیمی از دین همسران خود هستند و به هنگام مادری بهشت زیر پای آن هاست.
خدابنده در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: توسعه پایدار در همه جوامع بر اساس اصلی ترین نوع سرمایه ینی نیروی انسانی است لذا ما نیز اگر می خواهیم به توسعه پایدار دست یابیم باید به نیروی انسانی متکی باشیم و در نظر داشته باشیم که سهم بانوان در این فرآیند موثر و معنی دار است.
وی ادامه داد:سهم بانوان در امور اقتصادی و سیاسی هر روز و هر روز بیشتر و بیشترمی شود به گونه ای که در آموزش و پرورش استان بیش از 55 درصد نیروهای شاغل خانم ها هستند و این عدد در مقطع ابتدایی به 76 درصد افزایش می یابد.
 
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی آینده بانوان ایران را آینده ای درخشان توصیف کرد و گفت:در دنیای امروزشهرها دائما بزرگ و بزرگ تر می شود وهرچقدر به گستردگی شهرها افزوده شده خانواده ها کوچک تر شده است و روابط بین افراد را تحت تاثیر قرار داده است و به عبارت بهتر از دیدگاه جامعه شناختی "انبوه جمعیتی" در کلان شهرها شکل گرفته است، به این معنا که انسان در عین حال حضور در میان جمعیت تنهاست.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد:تردد امواج به جای تردد افراد هرچقدر در روابط اداری موثر است در روابط خانوادگی بسیار آسیب زاست و تاثیر آن بر جامعه دختران ما بیشتر خواهد بود.
خدابنده در پایان سخنان خود با اشاره به لزوم مشارکت بانوان در تصمیم گیری و تصمیم سازی های کلان تاکید کرد: توسعه پایدار نیازمند حضور بانوان توانمند از لحاظ علمی و مهارتی است که آموزش و پرورش در این راستا اقداماتی چون طرح ملی مشکات در رابطه باتعامل بین والدین و دانش آموز و طرح ستاره دخت در ارتباط با ارتقا شان دختران و تعمیق باورهای دینی آن ها را به انجام می رساند.
قابل ذکر است در این جلسه که با حضور جمعی از روسا ،مشاورین و معاونین ادارات آموزش و پرورش برگزار شد از دانش آموزان دختر برگزیده نواحی  سطح شهر مشهد تجلیل شد.
به اشتراک بگذارید :