19 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ ۰۸:۴۹:۲۷
کد مطلب:  663594
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در جلسه روسای آموزش و پرورش نواحی و مناطق :
راهبرد اصلی آموزش و پرورش ، سند تحول بنیادین است

باحضور سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین ، معاونین اداره کل آموزش و پرورش ، جلسه روسای نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان در محل سالن جلسات اردوگاه دانش آموزی شهیدبابایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش استان قزوین ، سالار قاسمی در جمع معاونین اداره کل آموزش و پرورش ، روسای نواحی و مناطق استان تاکید نمود : راهبرد اصلی آموزش و پرورش در تمام زمینه ها ، سند تحول بنیادین است و در این زمینه باید تمام برنامه های استان و به تبع نواحی و مناطق مطابق براین اساس باشد.

قاسمی افزود : پایش مستمر و نظارت مستقیم روسای نواحی و مناطق آموزش و پرورش در زمینه اجرایی شدن اهداف سند تحول بنیادین مورد انتظار می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اهداف آموزش و پرورش استان را در سه محور اصلی تشریح نمود و اظهار داشت : کاهش نابرابری آموزشی با تاکید بر دوره ابتدایی ، ارتقا بهره وری در نظام آموزشی و ارتقا منزلت اجتماعی جامعه تعلیم و تربیت با تاکید بر نقش الگویی معلم ، اهداف اصلی در تمامی برنامه های آموزش و پرورش استان قرار گیرد.

وی با اشاره به ضرورت توجه ویژه روسای آموزش و پرورش استان به مسئله "تبدیل به احسن کردن فضاهای بلا استفاده آموزش و پرورش" تاکید نمود : این موضوع باتوجه به ضرورت و نیاز آموزش و پرورش به خودکفایی اقتصادی مورد پیگیری مستقیم روسای نواحی و مناطق به ویژه مراکز شهرستان ها قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین از اجرایی شدن برنامه های وزارت آموزش و پرورش با عنوان تلویزیون تعاملی و مجمع مشورتی فرهنگیان که با هدف افزایش تعامل ، هم افزایی و بهره گیری از ظرفیت های فرهنگیان خبر داد .

سالار قاسمی در ادامه جلسه بر ضرورت سازماندهی متناسب نیروها در آموزش و پرورش تاکید نمود و گفت : اصلاح و تعدیل نیروها را از اداره کل آموزش و پرورش استان آغاز می نماییم .

به اشتراک بگذارید :