21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۵ ۱۴:۱۲:۱۲
کد مطلب:  663367
در جلسه روسای مناطق آموزش و پرورش شهر تهران مطرح شد
آموزش و پرورش مبدا ایجاد فرهنگ در کشور است

جلسه روسای مناطق 19 گانه آموزش و پرورش تهران با حضور محمدنژاد مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان انرژی های تجدید پذیر وزارت نیرو (ساتنا)، باقری مدیرکل و مدیران مناطق در محل اتاق کنفرانس برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان انرژی های تجدید پذیر وزارت نیرو (ساتنا) با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در بحث اصلاح الگوی مصرف اظهارداشت: در زمینه مصرف و هزینه کرد منابع مالی دچار نوعی بی توجهی هستیم.

وی افزود: با رعایت خیلی از موارد بسیار ساده می توان در بهینه مصرف کردن انرژی قدم های موثری برداشت.

محمد نژاد آموزش و پرورش را مبدا ایجاد فرهنگ در کشور قلمداد نمود و گفت: کشور ما اولین کشور خاورمیانه است که بیشترین زیرساخت های برق را دارا می باشد ولی در زمان پیک مصرف با مشکل روبرو می شویم.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان انرژی های تجدید پذیر وزارت نیرو (ساتنا) اضافه کرد: اصلاح الگوی مصرف یعنی درست و بهینه کردن انرژی. در برخی مقادیر مصرف بخش کشاورزی، صنعت و ساختمان حتی تا حدود 3 برابر متوسط جهانی اتلاف انرژی را شاهد هستیم.

وی ضمن تاکید بر فرهنگ سازی و آموزش و آگاهی دادن به اقشار مختلف جامعه ادامه داد: در اغلب ادارات دولتی کمتر به مصرف انرژی توجه می شود. صرفا با گفتمان نمی توان به اهداف دست یافت و انجام برنامه های اجرایی نیز بسیار ضروری است.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان انرژی های تجدید پذیر وزارت نیرو (ساتنا) تصریح کرد: هر یک درجه کمتر کردن سرمایش فضاهای مسکونی و اداری حدود 3 تا 5 درصد میزان مصرف برق را کاهش می دهد.

به اشتراک بگذارید :