27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۵ ۱۴:۰۹:۵۸
کد مطلب:  MWcJ5hAL
علیرضا کمرئی مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران:
مهمترین هدف امور تربیتی در آموزش و پرورش حراست از مرزهای اعتقادی و صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی است

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، به مناسبت فرارسیدن هشتم اسفند ماه روز امور تربیتی و تربیت اسلامی پیامی صادر کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، متن پیام مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران به مناسبت گرامیداشت روز امور تربیتی و تربیت اسلامی بدین شرح است.  

ایام شهادت بانوی دو عالم، دخت مکرم نبی اسلام، حضرت محمد (ص) بر دوستداران اهل بیت و ارادتمندان فاطمه الزهرا (س) را تسلیت عرض می نمایم. هشتم اسفندماه، روز امور تربیتی و تربیت اسلامی است. نهاد ارزشمندی که در سال های نخستین پیروزی انقلاب اسلامی پدید آمد و با نام و یاد معلمان شهیدی چون رجایی و با هنر آراسته شد. این نهاد ارزشمند که به منظور حراست از مرزهای اعتقادی و صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی و به منظور تبیین ارزش های انقلابی در مدارس تأسیس شده بود، در طول حیات پر ثمر خویش تأثیرات قابل توجه و چشمگیری را در پویایی و بالندگی مدارس ایفا کرد. نقش آن به عنوان نهادی برای راهبری و هدایت جریان تربیت اسلامی در مدارس سبب شده است تا ضرورت وجودی آن در همۀ زمان ها حفظ شود. گر چه این اعتقاد عمومی وجود دارد که تربیت در نظام آموزشی و مدرسه به یک فرد یا نقش معینی منحصر نمی شود، اما نمی توان انکار کرد که نقش مربی تربیتی در هدایت برنامه ها برای  دست یابی به هدف های تربیتی انکار ناپذیر است. فرصتی است تا در سالروز تأسیس این نهاد مقدس، یاد و نام شهیدان عرصۀ علم و دانش به ویژه شهدای امور تربیتی و خصوصاً شهیدان رجایی و باهنر را گرامی بداریم و از زحمات تلاش گران عرصۀ امور تربیتی و مربیان آن در نظام آموزشی کشورمان، به ویژه مربیان محترم شهرستان های استان تهران قدردانی و سپاسگزاری  نمائیم.

به اشتراک بگذارید :