27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۵ ۱۰:۳۲:۲۲
کد مطلب:  663131
باحضور مشاور امور بانوان مدیرکل آموزش و پرورش استان و به میزبانی تربت حیدریه برگزار شد :
نخستین جشنواره فرهنگی هنری استانی حوزه زنان و دختران آموزش و پرورش استان

مشاور امور بانوان مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی هدف از نامگذاری روز دختر را حساس نمودن جامعه به نیازها و خواسته های این قشر عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی به نقل از تربت حیدریه ، به مناسبت میلاد با سعادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) و بزرگداشت روز دختر ، نخستین جشنواره فرهنگی هنری استانی حوزه زنان خراسان رضوی در شهرستان تربت حیدریه  برگزار شد.

رزا درسنی مشاور اموربانوان اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در این مراسم بااشاره به فرارسیدن « روز دختر" هدف از این نامگذاری را حساس نمودن جامعه به نیازهاو خواسته های دختران عنوان کرد وگفت: باید آنچه مصلحت دختران است توسط مسئولین بخش های مختلف برنامه ریزی و دنبال شود .

وی افزود : دختران عزیز بخش بزرگی از سرمایه انسانی کشورمان به شمار می روند و تربیت کنندگان نسل های آینده این آب و خاک خواهند بود.

درسنی ادامه داد: خوشبختانه دختران ایران اسلامی نشان داده اند که در تمامی میادین موفق عمل کرده اند چراکه هم اکنون 60 درصد ورودی دانشگاه ها را دختران تشکیل می دهند و در زمینه های علمی ،پرورشی ، ورزشی ، انجمن های دوستداران محیط زیست و حوزه های فرهنگی و هنری موفق بوده اند.

وی گفت : یکی از سیاست های دفتر امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی توسعه شایستگی و مهارت های دختران است ، طرح و برنامه ها و جشنواره هایی از این دست می تواند مارا به این هدف نزدیک کند.  

وی در خصوص شرایط جامعه کنونی گفت: جوانان و نوجوانان امروز در شرایطی متولد شده اند که سرعت دگرگونی های اجتماعی بسیار بالاست و این حجم دگرگونی ها در ابعاد مختلف فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی ، باورها ، هنجار ها ، سبک زندگی سنت و نوع پوشش تاثیر دارد.

درسنی بالا بودن حجم دگرگونی ها و از طرفی توسعه شبکه های اجتماعی و ارتباطی که حجم زیادی از اطلاعات را در کمترین زمان مبادله می کند را موجب نفوذ به عمق ارزش ها دانست و اظهار داشت:  در این بین  انتظار ما از جامعه این است که کرامت دختران رعایت شود و در این میان ما نیز باید تلاش خود را برای تربیت جوانانی معتقد و برومند به کار گیریم .

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه هم در این مراسم ضمن  تبریک میلاد با سعادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) و بزرگداشت روز دختر به  فضائل و ارزش های حضرت معصومه (س)پرداخت.

سعید نیرویی بااشاره به اهمیت نامگذاری این روز به نام روز دختر افزود: جلب توجه همگان به گروه مهمی از جامعه با عنوان دختران،تبیین و گسترش جایگاه و مقام دختران در دین اسلام، تأکید بر نقش دختران در فرهنگ ایران اسلامی؛ هویت یابی و خودشناسی دختران، گسترش فرهنگ خودباوری، حیا و حجاب در میان دختران، اصلاح نگرش های جامعه، خانواده و رسانه‌ها نسبت به دختران را از عوامل مهم نامگذاری این روز می باشد.

وی توجه به ارزش های دختران از دیدگاه اسلامی، تبیین مقام و منزلت دختران به عنوان همسران و مادران فردا، آگاه سازی موانع و چالش های پیش روی دختران، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب بین دختران  را مهم عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: انتظار می‌رود دختران و بانوان جوان ما با الگو قرار دادن سیره زندگی بزرگوارانی چون حضرت فاطمه معصومه(س)، مسیر کمال را در پیش گرفته و بیش از پیش مایه عزت جامعه اسلامی شوند.

وی با اشاره به نقش و جایگاه زنان در جامعه، بانوان شاغل در آموزش و پرورش را دلسوز و سختکوش خواند و گفت: در تمامی نهادها زنان همچون کانون گرم خانواده با دقت و ظرافت به ایفای نقش می پردازند و درکمال تعهد، مسئولیت هایی که بر عهده آن ها نهاده شده را انجام می دهند.

گفتنی ست در این مراسم از دانش آموز آیدا آهنچیان دارنده مقام برنز کنفرانس نانو مالزی تقدیر و از برترین های اولین جشنواره استانی فرهنگی هنری حوزه زنان و دختران آموزش و پرورش با اهداء لوح تقدیر و هدیه تجلیل شد .

 

به اشتراک بگذارید :