2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۵ ۰۲:۵۲:۲۶
کد مطلب:  662875
قرائت پیام رئیس جمهور توسط وزیر آموزش و پرورش، در آئین افتتاحیه المپیاد جهانی 2018 زیست شناسی

در آئین افتتاحیه المپیاد جهانی 2018 زیست شناسی پیام رئیس جمهور توسط وزیر آموزش و پرورش قرائت شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در آیین افتتاحیه المپیاد جهانی 2018 زیست شناسی، سید محمد بطحایی، پیام رئیس جمهور را برای شرکت کنندگان در مراسم  قرائت کرد.

 

متن پیام دکتر روحانی به شرح ذیل است؛

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

برگزاری بیست ونهمین المپیاد جهانی زیست شناسی را صمیمانه تبریک می گویم وبرای همه شرکت کنندگان ارجمند و دست اندر کاران سختکوش آن آرزوی توفیق دارم.

 

نخبگی مجموعه ای از سه ویژگی، هوش واستعداد، همت برجسته برای تلاش و تحقیق ، کار و حوصله تحسین برانگیز برای پیگیری وممارست است و نگاه عالمانه وحکیمانه به این ویژگی ها روشن می کند که همه آنها نعمت وروزی خداوند بزرگ است و لذا دانش ونخبگی را بایددر راه خداوند وبرای خیر بندگان خدا ارزانی داشت و آن را در خدمت حال وآینده جامعه ملت وکشور قرار داد.

 

المپیاد جهانی زیست شناسی ، میدانی برای تبادل اندیشه ها ی دانش آموزان در زمینه علم زیست شناسی است.

 

 بدون تردید جوانان شرکت کننده در این المپیاد جهانی می توانند در عرصه مهم بین المللی، تلاش کنند اهمیت رشته زیست شناسی وتوانایی های محققین ودانشمندان این رشته را برای حل مسائل آن مورد توجه قرار داده ودر حد توان راه حل های ممکن را ارائه دهند.

 

امیدوارم میزبانی جمهوری اسلامی ایران در این المپیاد بزرگ علمی، فرصتی رافراهم آورد تا محیطی مناسب برای تبادل نظر کارشناسانه درباره کمیت وکیفیت آموزشی زیست شناسی در کشورهای عضو فراهم شود.

 

به وزیرمحترم آموزش و پرورش توصیه اکید دارم برنامه های مشابه این رخداد مهم را در رشته های دیگر علمی گسترش دهد وبا میزبانی از شخصیت های معتبر علمی جهان،دعوت از جوانان پرشور و علاقمندکشورها، بسترلازم برای گفت وگوی بین فرهنگ ها را میسر نمایند. دولت جمهوری اسلامی  ایران، حضور تک تک جوانان و دانش آموزان شرکت کننده در این المپیاد را میمون ومبارک می داند و به همه آنان و سرپرستان ،معلمان وهمراهان آنان خوش آمد می گوید.

 

این فرصت را مغتنم شمرده و به همه شما جوانان نخبه و نوید دهندگان آینده روشن کشور توصیه می کنم خانه پرافتخار میهن را با نیروی فکر و عزم و اراده به گونه ای بسازید که شایسته این ملت و این تاریخ پرافتخار باشد.

 

اینجانب، اطمینان دارم با استفاده از استعدادهای برتر و ظرفیت های فراوانی که در کشور وجود دارد به جایگاه واقعی و شایسته خود دست خواهیم یافت.

به اشتراک بگذارید :