26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۴ ۱۱:۴۵:۴۱
کد مطلب:  662605
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
بسیاری از تخلفات محرز در آمدها، ناشی از عدم آگاهی مدیران است

پیش از ظهر دیروز نشست تخصصی بررسی آسیب های در آمد های اختصاصی در محل سالن آیت اله هاشمی رفسنجانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، یداله شهباز بیگی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران گفت: درآمدهای اختصاصی با اجازه قانون تحصیل و در بودجه سالانه تحت عنوان «درآمد اختصاصی» پیش بینی و برای تأمین هزینه های خاصی که برای اجرای فعالیت ها و برنامه های دستگاه های اجرایی ضروری است، مصرف می گردد.

 

وی با مقایسه میزان درآمدهای اختصاصی این اداره کل نسبت به پنج سال اخیر اظهار داشت: با توجه به کسری در آمدها، تا کنون پرداخت بسیاری از هزینه ها و خصوصا هزینه  ایاب و ذهاب همکاران از محل در آمدهای اختصاصی تأمین گردیده است.

شهبازبیگی با اشاره به پراکندگی مناطق شهرستان های استان تهران و نیاز همکاران به سرویس ایاب و ذهاب ،گفت: باید شرایط مطلوب جهت رفاه حال همکاران محترم فراهم شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با تاکید بر لزوم نظارت بر درآمدها و هزینه کردها ، ادامه داد: گرچه این درآمدها پتانسیل و فرصت قوی برای مناطق و استان می باشد ولی نیاز به نظارت قوی دارد و این نظارت باید مستمر و قابل رصد باشد.

وی، بسیاری از تخلفات صورت گرفته از محل در آمدها را ناشی از عدم آگاهی مدیران و عوامل ذیربط دانست و افزود: باید با آموزش های روز و کاربردی سطح آگاهی عوامل مربوط را بالا برد که در این زمینه در شهرستان های استان تهران اقدامات خوبی صورت گرفته است.

 

شهبازبیگی  یکی از وظایف مدیران و رؤسای مذکور بعنوان نمایندگان استان در مناطق را بحث نظارتی آنان دانست و تاکید کرد: مدیری که اشراف به فضاهای درآمدی، میزان درآمد ومصارف هزینه ای منطقه ی خود نداشته و اظهار بی اطلاعی  نمایند، قطعا در انجام وظیه نظارتی خود کوتاهی نموده و باید نسبت به این مهم علاوه برحساسیت کافی، تخصص و نظارت را در اولویت های اصلی خود قرار دهد.

 

این مقام مسئول ادامه داد:عدم نظارت بر میزان درآمد و هزینه، عدم عودت به موقع وجوه به مبادی درآمد زا، عدم استقرار هماهنگ نرم افزار TSA به منظور تسهیل و تسریع در وصول در آمدهای اختصاصی، عدم نظارت و پیگیری جهت واریز کامل درآمدها، نامشخص بودن میزان عایدات هنرستان های کشاورزی، عدم رعایت تبصره 75 قانون بودجه و کاهش نیروی انسانی به ویژه در هنرستان ها از جمله مواردی است که منجر به تخلفات در درآمدهای اختصاصی می گردد.

 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به استراتژی  این اداره کل با توجه به نیازهای پیش رو ، خاطرنشان کرد: تلاش بر این است که  حل کلیه مسائل  بر پایه تصمیم گیری دقیق ، بجا و بهینه تر صورت گیرد.

به اشتراک بگذارید :