3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۵ ۱۱:۴۰:۰۱
کد مطلب:  utBzmGUN
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
176 نهال در روز درختکاری به نام شهدای سوادآموزی کاشته می شود

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، از غرس 176 نهال، به نام 176 شهید سوادآموزی در روز درختکاری خبر داد.
 به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، سعید شهریاری، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، گفت: برای اولین بار در سوادآموزی فعالیت آموزشی، فرهنگی و اردویی درختکاری به یاد 176 شهید سوادآموزی در 14 شهرستان استان تهران، در روز 15 اسفند (روز درختکاری) به صورت همزمان در سطح استان اجرا خواهد شد.
وی با اشاره به اهمیت منابع طبیعی در آموزه‌های دینی و تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در تبدیل فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی در بین تمام اقشار جامعه افزود: این فعالیت در راستای توسعه آگاهی‌های عمومی و تقویت حضور اثر بخش سوادآموزان در عرصه اجتماعی انجام می‌پذیرد.
این مقام مسئول، در ادامه ضمن اشاره به این که کارگروه مشترک اجرایی در استان با حضور مسئولین ذیربط تشکیل گردیده است و در این فعالیت با توزیع حجم پیش بینی شده تعداد 2464 اصله نهال در سطح استان کاشت خواهد شد، افزود: ویژه نامه نشریه فرصت دوم نیز با محتوای آموزشی این برنامه توسط سازمان نهضت سوادآموزی برای مطالعه، هم‌خوانی و مباحثه گروهی سوادآموزان در کلاس تهیه و در اختیار استانها قرار گرفته است.
شهریاری خاطر نشان کرد: همچنین در کنار این فعالیت برنامه‌های متنوعی مانند مسابقات فرهنگی با موضوع منابع طبیعی، پذیرایی، عکس دسته جمعی، کاشت نهال‌ها در گلزار شهدای گمنام، تجدید میثاق و قرائت فاتحه، جشنواره غذا و ... با مشارکت سوادآموزان و آموزش دهندگان برنامه‌ریزی گردیده است.
به اشتراک بگذارید :