25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ ۱۲:۵۴:۳۶
کد مطلب:  661538
نشست انجمن دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان کشور در مشهد عنوان شد:
دانشگاه فرهنگیان مرجع اصلی تامین نیروی توانمند در آموزش و پرورش

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت:در دانشگاه فرهنگیان در سطح کشور ظرفیت پذیرش تا ۲۵ هزار دانشجو در سال وجود دارد که با این اقدام معضل کمبود نیروی انسانی در استان مرتفع می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی به نقل از دانشگاه فرهنگیان استان،  قاسمعلی خدابنده ظهر امروز در نخستین نشست انجمن دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان کشور که ظهر روز پنجشنبه در مشهد برگزار شد اظهار داشت: آموزش و پرورش به عنوان پهن پیکرترین دستگاه کشور وظایف متعددی دارد که تربیت نیروی انسانی جزو اصلی ترین ارکان آن است.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان این که نیروی انسانی در آموزش و پرورش اصلی ترین شاخص در تحقق اهداف این سازمان است ادامه داد: علاوه بر نیروی انسانی که اصلی ترین فاکتور است تجهیزات و فضا و محتوا نیز از دیگر شاخص ها قمداد می شود.
خدابنده گفت: در حال حاضر نیروی انسانی توانمند و کارآمد مورد نیاز آموزش و پرورش است که این مهم تنها از دانشگاه فرهنگیان انتظار می رود.
وی با بیان این که بر اساس نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی، آموزش و پرورش نیاز نیروی انسانی خود را باید از طریق دانشگاه فرهنگیان تامین کند افزود: در دانشگاه فرهنگیان کشور ظرفیت پذیرش تا ۲۵ هزار دانشجو در سال وجود دارد که با این اقدام معضل کمبود نیروی انسانی در استان مرتفع می شود.
وی یادآور شد: دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان با حضور در این انجمن می توانند فعالیت های اجتماعی خود را که ملزوم کار معلمی است افزایش دهند.
وی با اشاره به اهمیت برگزاری نشست های سالانه و ماهانه در انجمن دانش آموختگان ادامه داد: یکی از ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین، تربیت اجتماعی سیاسی دانش آموزان است و معلمان با حضور در این انجمن علاوه بر این که نسبت به موضوعات اجتماعی و سیاسی آگاهی می یابند می توانند نسبت به تحقق این ساحت تربیتی بهتر و بیشتر اقدام کنند.

به اشتراک بگذارید :