27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۰ ۱۹:۲۶:۱۲
کد مطلب:  661152
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در مشهد تاکید کرد:
رقابت زدایی از جشنواره ها و برنامه های حوزه آموزش ابتدایی

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در مراسم تجلیل از منتخبین حوزه آموزش ابتدایی در خراسان رضوی گفت : رقابت زدایی از جشنواره ها و برنامه های حوزه آموزش ابتدایی و ایجاد فرصت به همه دانش آموزان برای تجربه کردن موفقیت را به عنوان یک اولویت در مقطع ابتدایی دنبال می کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، رضوان حکیم زاده در این مراسم بااشاره به این که معلمان مقطع ابتدایی نقش بسیارمهمی در زمینه تربیت نسل آینده کشور دارند.افزود : امروز کشورهای پیشرو در دنیا بر روی آموزش های پیش از دبستان سرمایه گذاری می کنند ، سرمایه گذاری در این حوزه برای ما هم بسیار مهم است چرا که از دست دادن سال های حساس پیش از دبستان ما را در آینده دچار مشکل می کند.

وی افزود : توسعه آموزش پیش دبستانی و فراگیر کردن آموزش های این دوره بویژه با تاکید بر پوشش بیش از پیش کودکان مناطق محروم و دورافتاده با کمک دولت از برنامه های در دست اجرای این حوزه است، ضمن این که در مراکز استان ها استفاده از ظرفیت مازاد مدارس دولتی برای افزایش نرخ پوشش پیش دبستانی در دستور کار خواهد بود.

معاون وزیر آموزش و پرورش باتاکید بر این که در حال حاضر نرخ پوشش دوره پیش دبستانی در کشورمان 71 درصد است افزود :اعتقاد داریم امروز کلید عدالت آموزشی در آموزش پایه های اولیه دانش آموزان است.

حکیم زاده ضمن اعلام این که به دنبال ایجاد افق های جدیدی پیش روی آموزش و پرورش بیش از 81 هزار دانش آموز عشایری در کشور هستیم تصریح کرد : پیگیری، اجرا و عملیاتی کردن اهداف سندتحول بنیادین با کمک معلمان و مدیران مدارس ابتدایی از اولویت های مهم حوزه آموزش ابتدایی است.

وی رقابت زدایی از جشنواره ها و برنامه های حوزه آموزش ابتدایی و ایجاد فرصت به همه دانش آموزان برای تجربه کردن موفقیت را از برنامه های دیگر این حوزه ذکر کرد و اظهار داشت : توجه به نیازها ؛ علایق و تفاوت های فردی دانش آموزان در برنامه های حوزه معاونت آموزش ابتدایی با تکیه بر کودک محوری و یادگیرنده محوری را به عنوان یک امر مهم در دستیابی به موفقیت در اهداف آموزش ابتدایی می دانیم.

گفتنی ست در این مراسم از دو کتاب تدوین شده در معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی رونمایی شد. 

 

به اشتراک بگذارید :