27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۰ ۲۲:۵۰:۰۰
کد مطلب:  661146
در مراسم تجلیل از منتخبین آموزش ابتدایی خراسان رضوی عنوان شد :
پیشرفت استان خراسان رضوی در پوشش کودکان پیش دبستانی

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در آیین تجلیل از منتخبین آموزش ابتدایی استان گفت :در سال تحصیلی گذشته بیش از ۴۰۷ هزار دانش آموز استان در طرح پژوهشی جابربن حیان مشارکت داشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، ابوالحسن حقیقی در این مزاسم اظهار داشت : پوشش تحصیلی پیش دبستانی استان به ۴۶ درصد ارتقا یافته ضمن اینکه نرخ پوشش تحصیلی ابتدایی نیز در سال ۹۶ به ۹۸.۱۳ درصد رسیده است.

وی با بیان این که تمامی طرح ها و برنامه های مقطع ابتدایی به نقش بی بدیل معلمان و ارتقا سطح توانمندی آن ها توجه دارد افزود : بحث درس پژوهی در استان با هفت درصد رشد نسبت به سال گذشته همراه بوده است و بیش از هشت هزار و ۶۷۶ نفر از معلمان دوره ابتدایی استان در این طرح مشارکت داشتند.

حقیقی ادامه داد :امروز خوشحالیم که طرح جابربن حیان در مسیر تکامل خود قرار گرفته و تلاش دارد بین یادگیری و کاربرد علم ارتباط ایجاد کند، این طرح امسال بیش از ۴۰۷ هزار دانش آموز استان را درگیر خود کرده است، در کنار این آموزش آداب و مهارت های زندگی در سال تحصیلی گذشته به پوشش ۹۵ درصدی در مقطع ابتدایی استان رسید.

گفتنی ست در این مراسم بیش از 500 تن از همکاران فرهنگی منتخب مقطع ابتدایی استان تجلیل شدند.

به اشتراک بگذارید :