26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۰ ۱۲:۵۱:۱۵
کد مطلب:  661038
استاندار تهران در چهارمین نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران:
نقش آموزش و پرورش در توسعه هر کشوری بی بدیل است

چهارمین نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران با حضور استاندار تهران و معاون وزیر و رییس سازمان مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش در سالن جلسات استانداری تهران برگزاز شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، محمد حسین مقیمی استاندار تهران با اشاره به اینکه تراکم دانش آموزی در استان تهران 32 نفر می باشد ، تاکید کرد: با توجه به تراکم دانش آموزی 24 نفر دانش آموز در سطح کشور باید گفت که استان تهران نسبت به تمامی مناطق کشور نیازمند توسعه بیشتر فضاهای آموزشی است .

وی افزود:   بر خلاف تصور عمومی در استان تهران توسعه زیر ساخت ها در بخش آموزش و پرورش بسیار ضعیف بوده است و باید متناسب با رشد جمعیت ، فضاهای آموزشی نیز توسعه یابد تا با مشکل جدی روبرو نشویم .

مقیمی ،توسعه مدارس غیر دولتی و جذب مشارکت های مردمی را یکی از راهکارهای تامین فضای مورد نیاز آموزش و پرورش دانست و افزود: حدود 40 درصد از مدارس استان تهران به صورت دوشیفته در حال فعالیت می باشند که نیازمند توسعه جدی فضاهای آموزشی در این راستا می باشیم.

استاندار تهران با تاکید بر نقش سازنده خیرین مدرسه ساز در سطح کشور تصریح کرد: باید از ظرفیت و توانایی این خیرین محترم در راستای توسعه اهداف عالی نظام تعلیم و تربیت بهره کافی برد .

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: علاقه مند کردن مدیران به مشارکت در توسعه مدارس غیردولتی باید بصورت جدی دنبال شود و مشکلات دست و پاگیر در این حوزه  از سد راه علاقه مندان  باید برداشته شود .

به اشتراک بگذارید :